Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MPLAB X - nie ma menu pod prawym przyciskiem

wilk125 03 Wrz 2012 13:19 1296 4
  • #1 03 Wrz 2012 13:19
    wilk125
    Poziom 23  

Witam
    Problem polega na tym, że w jednym projekcie w niektórych plikach nie ma menu pod prawym przyciskiem myszy, jak najadę na jakąś zmienną i kliknę prawym to mogę nawigować(w przypadku plików które sie zachowują poprawnie) np. do deklaracji itp.. Również np. typ zmiennej BYTE czy BOOL nie jest podświetlany odpowiednim kolorem. Poniżej dwa zrzuty ekranu, pierwszy ok, zmienna BYTE jest wyróżniona, a drugi niepoprawny zmienna BYTE nie jest wyróżniana.
    Nie wiem co się stało, wczęśniej nie było takiego problemu. Wersja MPLABX 1.3 platforma linux (ubuntu 12.04)

1.MPLAB X - nie ma menu pod prawym przyciskiem

2. MPLAB X - nie ma menu pod prawym przyciskiem

0 4
  • #2 03 Wrz 2012 17:09
    94075
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 04 Wrz 2012 10:08
    wilk125
    Poziom 23  

includuje bo nie wiem dlaczego ale projekt nie widzi tych funkcji, ale to nie w tym problem (dla pewności wykomentowałem i bez zmian), w innych(nie wszystkich) plikach też ten problem występuje.

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

ok, rozwiązał się problem z menu. Miałem w projekcie plik eeprom.c i eeprom.h zmieniłem nazwy na eeprom_moj i nagle menu pod prawym przyciskiem sie pokazało, nie wiem dlaczego.
    A wracając do includowania plików C to jak wyremuje te liniki to dostaje taki błąd

Code:
    Error - could not find definition of symbol '__OpenI2C1:1' in file 'build/default/production/_ext/1472/eeprom_moj.o'.
    Jak to naprawić?

0
  • #4 04 Wrz 2012 12:20
    LordBlick
    VIP Zasłużony dla elektroda

Do inkluzji używaj pików nagłówkowych (*.h) zawierających tylko deklaracje, bez ciała funkcji.

0
  • #5 04 Wrz 2012 15:19
    wilk125
    Poziom 23  

LordBlick napisał:
    Do inkluzji używaj pików nagłówkowych (*.h) zawierających tylko deklaracje, bez ciała funkcji.

tak robię i mam powyższy błąd. Czy w standardowych (tych gotowych po instalacji compilatora) bibliotekach dla danego procka jest obsluga peryferiów?

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

zrobiłem nowy pusty projekt, w którym dodałem tylko obsługe i2c, okazało się ze sie kompiluje bez błędów, jednak gdy zmieniłem w właściowościach projektu "Default storage class" na overlay lub static to znowu wystepuje błąð że nie może znaleźc obiektu. W moim głownym projekcie mam zdefiniowane storage class jako overlay i tak musi zostać bo w innym przypadku brakuje mu pamieci ram.

0