Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM 6081 - Dziwnie buczy podczas pracy

03 Wrz 2012 14:37 1593 2
 • Poziom 12  
  Witam,

  Moja pralka działa (wszystkie cykle wykonują się prawidłowo), jednak podczas pracy wydaje dziwne dźwięki, jakby buczenie. Jest to niezależne od nastawionego programu, oraz powtarza się wielokrotnie w ciągu całego cyklu. Występuje nawet wtedy, kiedy silnik bębna nie pracuje, zatem to coś innego. Nagrałem kilka próbek:
  Link
  Link
  Link
  Co jest nie tak? Jak to naprawić? Chciałbym temu zaradzić zanim całkiem sfiksuje.  Drugi problem: jakiś czas temu coś tam w niej naprawiałem i zauważyłem, że jeden amortyzator odczepił się od bębna: przymocowany jest na takie plastikowe zatrzaski i jeden po prostu pękł. Wziąłem klej jaki tam miałem pod ręką co się do tego nadawał i przykleiłem, ale to nie jest najmocniejsze z możliwych rozwiązań. Ma ktoś jakiś pomysł, jak to inaczej rozwiązać, albo jaki konkretnie klej dobrze wiąże z takim tworzywem?

  Dziękuję uprzejmie :)
 • Pomocny post
  Admin grupy AGD
  skim napisał:
  Co jest nie tak? Jak to naprawić?


  Silnik pompy do wymiany (pod warunkiem że filtr czysty)
 • Poziom 12  
  Edit: po otwarciu okazało się, że za filtrem zaczepiło się kilka nitek i w okolicach wirnika ukręcił się z tego okazałych rozmiarów sznurek. Jak go wyjąłem, to buczenie ustało. Dziękuję!

  Pozostał tylko problem z mocowaniem bębna, ale to inny temat, więc ten zamykam.