Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM 6081 - Dziwnie buczy podczas pracy

skim 03 Wrz 2012 14:37 1446 2
  • #1 03 Wrz 2012 14:37
    skim
    Poziom 12  

Witam,

Moja pralka działa (wszystkie cykle wykonują się prawidłowo), jednak podczas pracy wydaje dziwne dźwięki, jakby buczenie. Jest to niezależne od nastawionego programu, oraz powtarza się wielokrotnie w ciągu całego cyklu. Występuje nawet wtedy, kiedy silnik bębna nie pracuje, zatem to coś innego. Nagrałem kilka próbek:
    Link
    Link
    Link
    Co jest nie tak? Jak to naprawić? Chciałbym temu zaradzić zanim całkiem sfiksuje.

Drugi problem: jakiś czas temu coś tam w niej naprawiałem i zauważyłem, że jeden amortyzator odczepił się od bębna: przymocowany jest na takie plastikowe zatrzaski i jeden po prostu pękł. Wziąłem klej jaki tam miałem pod ręką co się do tego nadawał i przykleiłem, ale to nie jest najmocniejsze z możliwych rozwiązań. Ma ktoś jakiś pomysł, jak to inaczej rozwiązać, albo jaki konkretnie klej dobrze wiąże z takim tworzywem?

Dziękuję uprzejmie :)

0 2
  • Pomocny post
    #2 03 Wrz 2012 15:53
    ROBSON33
    Moderator AGD

skim napisał:
    Co jest nie tak? Jak to naprawić?

Silnik pompy do wymiany (pod warunkiem że filtr czysty)

0
  • #3 03 Wrz 2012 16:04
    skim
    Poziom 12  

Edit: po otwarciu okazało się, że za filtrem zaczepiło się kilka nitek i w okolicach wirnika ukręcił się z tego okazałych rozmiarów sznurek. Jak go wyjąłem, to buczenie ustało. Dziękuję!

Pozostał tylko problem z mocowaniem bębna, ale to inny temat, więc ten zamykam.

0