Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie Dlink dir 300 z Tplink W8950ND

03 Wrz 2012 15:42 1569 18
  • Poziom 9  
    chciałbym połączyć bezprzewodowo router DLink dir 300 z drugim routerem TpLink W 8950ND. Router TpLink jest połączony kablem z modemem Orange Freedom. Router Dlink jest w drugim mieszkaniu (przez ścianę), ale nie ma możliwości połączyć tych dwóch routerów kablem. Proszę o pomoc jak mam zainstalować/skonfigurować router Dlink, aby odbierał sygnał bezprzewodowo i rozsyłał go dalej.

z góry dziękuję za pomoc.
  • Moderator - Sieci, Internet
    DLink dir 300 nie ma w oryginalnym oprogramowaniu trybu klienta.
  • Poziom 9  
    a moge oprogramowanie jakoś upgradować?
    Link - możesz spróbować.
  • Poziom 9  
    nie da rady. mam nowszą wersję, która nie została uwzględniona w tej instrukcji.
    Pozostaje zakup access pointa lub routerze bezprzewodowego z funkcją APclient lub WISP.
  • Poziom 9  
    a mógłbyś polecić jakiś dobry model? chciałbym w tym drugim mieszkaniu (tam gdzie ma być access point) stworzyć sieć - 2 laptopy, 2 smartphony, tv, drukarka.
    bardzo dziękuję za pomoc.
    Jeżeli myślisz o dostępie bezprzewodowym to Airlive G.DUO z dwoma radiami. Jedno jako odbiornik drugie jako nadajnik, plus dostęp po kablu.
  • Poziom 9  
    po kablu do czego?
    Np do drukarki, dysku NAS, tv, tuner czy komputera. Co tam będziesz chciał, piszę o możliwościach.
  • Poziom 9  
    ok. bardzo dziękuję.
  • Poziom 9  
    mam go przed sobą. w jakim trybie mam zainstalować AirLiveG.Duo. Chcę wzmocnić sygnał. Ma odebrać sygnał z routera zza ściany i przekazać dalej.

dzięki!!
  • Poziom 9  
    a możesz po krótce napisać mi jak mam to skonfigurować?
    gdzie wpisuje się info o sieci i jej hasło itp itd...
    Zapoznaj się z instrukcją obsługi, tam wszystko jest opisane.
  • Poziom 16  
    dir 300 latwo uwalic podczas wgrywania openwrt sam mam takie ze dwa i nie wiem jak je przywrocic do zycia. Nie sa przeze mnie uwalone juz takie dostalem ale przydalyby sie do czegos a tak tylko leza i w sumie nadaja sie na podstawke pod doniczke z kaktusem

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
    rapper3d napisał:

dir 300 latwo uwalic podczas wgrywania openwrt sam mam takie ze dwa i nie wiem jak je przywrocic do zycia. Nie sa przeze mnie uwalone juz takie dostalem ale przydalyby sie do czegos a tak tylko leza i w sumie nadaja sie na podstawke pod doniczke z kaktusem

Kolego @rapper3d na tym forum piszemy po polsku.
  • Poziom 16  
    jesli chodzi Ci o to ze pisze bez polskich znakow to uprzejmie informuje ze pisze z komputera z systemem FreeBSD w ktorym nie ma polskich czcionek nie sa mi potrzebne jesli chcesz mozesz mi je zainstalowac :)

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
  • Poziom 16  
    szkoda ze na tym forum moderatorami sa osoby bez pojecia o temacie forum, przewrazliwione, sfrustrowane czasem slepe i nie umiejace czytac ze zrozumieniem.

Nie wymieniam konkretnych nickow...

Moderowany przez DriverMSG:

Ostrzeżenie za łamanie regulaminu pkt. 3.1.9, 3.1.11, 3.1.13, 4.