Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WIL - 105 - nie pierze prawidłowo i nie wiruje

03 Wrz 2012 20:17 4542 2
 • Poziom 2  
  Witam,

  Dwa miesiące temu skończyła mi się gwarancja na pralkę - model jak w temacie i dziś wyjmując pranie okazało się, że nie doprała rzeczy i nie wywirowała. Początkowo myślałam, że po prostu nie wywirowało się dobrze, to też nastawiłam samo wirowanie i dałam jej działać. Bęben pralki kręcił się w jedna stronę z przerwami, ale bardzo powoli i ani razu nie rozpędził się. Po 17 min wyłączyłam ją ręcznie i wyciągnęłam ubranka mokre i niedoprane. W tej chwili nie stać mnie na nową pralkę, to też może podpowiedziałby mi ktoś co mogło jej się stać, żeby mój mąż wiedział od czego zacząć?

  Troszkę czytałam na forum o innych awariach tego indesita, ale nie znalazłam takiego samego przypadku, dlatego zakładam nowy temat

  z góry dziękuję
  Ania
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Nie wspominasz czy był czyszczony filtr na pompie opróżniającej..
  Nastaw dowolny program prania, przy pustej pralce. Kiedy pralka przestanie nabierać wodę i zacznie prać, przerwij i nastaw spust wody.. Zaobserwuj jak szybko woda jest spuszczana. Jeśli zbyt wolno, a filtr wyczyszczony, to coś jest w gumowym połączeniu zbiornika pralki, z pompą opróżniającą. Trzeba zdjąć gumę z pompy i usunąć zalegające przeszkody..
 • Poziom 2  
  Zrobiliśmy zgodnie z Twoją radą. Filtr wyczyszczony, woda szybko była spuszczana i w cudowny sposób pralka znowu chodzi prawidłowo.
  Dziekujemy za pomoc