Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Sensation - Nie działa dotyk

04 Wrz 2012 10:26 2913 4
  • Poziom 12  
    Witam. Dostałem HTC Sensation - klient próbował wgrać sobie soft na własną ręke. Skończyło się na komunikacie "Locked. Security Warning". Odblokowałem bootloader, zrobiłem S-OFF i telefon ruszył - nie działa jednak dotyk. Próbowałem uruchomić PG58DIAG, ale przy uruchomieniu mam SECURITY FAIL. Proszę o porade, by choć sprawdzić czy to wina uszkodzonego dotyku, czy efekt nieautoryzowanych napraw (jak to miało miejsce np w WF-S (S58))
  • Poziom 34  
    Musisz zrobić gold card i odpalić plik diagnostyczny żeby się przekonać. Jeśli kalibracja nie pomoże to uszkodzenie HW. W tym modelu przy pomocy pliku diagnostycznego flashuje się też sterownik dotyku.
  • Poziom 12  
    Dzięki za zainteresowanie tematem, zrobiłem goldcard i chyba sie udało bo system nie krzyczy o formatowanie karty, ale problem polega na tym że wrzuciłem na karte PG58DIAG.NBH, i w bootloader'ze mam komunikat przy sprawdzaniu obrazów:

"PG58DIAG.NBH - wrong image"
  • Poziom 34  
    to znaczy że coś jest niewporządku z plikiem, poszukaj z innego źródła. Gdzieś na forum był temat o wildfire S na ponad 4 strony i tam też chyba był link do działającego pliku z Sensation.