Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop do programowania [ do ~3000 PLN ]

ReYYy 04 Wrz 2012 11:37 1203 5
  • #1 04 Wrz 2012 11:37
    ReYYy
    Poziom 10  

Witam,
    Poszukuje jakiegos dobrego laptopa w cenie do ~3000 zl. Lapka potrzebuje glownie do programowania (netbeans, visual studio). Czasami mam potrzebe odpalic cos na virtualce. Studiuje automatyke wiec zdarza mi sie tez robic cos w Matlabie, Labview itd.

Co do gier to bardzo rzadko zdarza mi sie ostatnio w cos pograc wiec na tym sie raczej nie skupiam.

Jakie parametry polecacie ?

Pozdrawiam

0 5
  • #2 04 Wrz 2012 11:58
    yang32
    Poziom 36  

Studiuje krowo - znawstwo, i sianie zboża nie jest żadnym argumentem w wyborze komputera. To co zamierzasz na nim robić nie wymaga laptopa za 3 tys, a wystarczyłby średniej klasy 5 letni.
    Jeśli chcesz nowego, to na nowym Pentiumie, ewentualnie i3 ze zintegrowaną grafiką dyskiem 7200 obr spokojnie aż nad to wystarczy.

0
  • #3 04 Wrz 2012 12:42
    ReYYy
    Poziom 10  

sredniej klasy 5 letni ?
    teraz posiadam sredniej klasy 3 letni laptop i nowy visual studio nie dziala plynnie, nie mowiac juz wgl o odpalaniu czegos na maszynie virtualnej czy odpalaniu kilku programow jednoczesnie.

O pisaniu wiekszych aplikacji w labview takze mozna zapomniec - chyba, ze ktos jest cierpliwy.

"Studiuje krowo - znawstwo, i sianie zboża nie jest żadnym argumentem w wyborze komputera."
    Przykro mi ale absolutnie sie z tym nie zgodze.

0
  • #4 04 Wrz 2012 12:53
    yang32
    Poziom 36  

Masz paścia 3 letniego nie średniej klasy z dyskiem 5400 obr i się dziwisz.

0
  • #5 17 Wrz 2012 08:28
    hesus
    Poziom 11  

ReYYy napisał:
    Witam,
    Poszukuje jakiegos dobrego laptopa w cenie do ~3000 zl.
    Pozdrawiam

Skoro programujesz, pewnie dużo piszesz. Czyli dobra klawiatura. Polecam Lenovo z serii ThinkPad, ew. Dell serii Latitude. W tej cenie już kupisz nawet Della z podświetlaną klawiaturą, nie muszę tłumaczyć jaka to zaleta :). Lenovo stosuje lampkę [w wybranych modelach]. Obie serie mają dobre komponenty użyte do wykonania obudów.
    Grafika. Podstawowe integry HD3000 lub HD4000 dadzą radę bezproblemowo pod tym softem. Nawet pograć się da, w gorszych detalach.
    Dysk - 5400 obr. starczy, 7200 optymalny.
    Poza tym za mało napisałeś o tym, czego oczekujesz jeszcze: gabaryty, wielkość matrycy, bateria...

Polecam zerknąć np. na polską stronę notebookcheck, gdzie jest porównanie wydajności moblinych grafik i procesorów, są też testy sprzętu.

yang32 napisał:
    Studiuje krowo - znawstwo

Cóż, gratuluję.

0
  • #6 17 Wrz 2012 09:28
    yang32
    Poziom 36  

yang32 napisał:
    Studiuje krowo - znawstwo

Cóż, gratuluję.[/quote]

Jest czego - mam dobrą pracę i całkiem dobrze zarabiam ;)
    A ty jesteś archeologiem - na pewno autor postu czekał 2 tyg na Twoją jakże cenną odpowiedź ;)

A moja odpowiedź tyczyła się tego, że mi i nie tylko rzygać się czasem chce czytając teksty chwalące się że "ja to architekturę będę studiować" No po prostu jaja jak berety. Co to ma to tego jaki komputer potrzebuje ?

0