Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC 7320 - Reset nowego tonera

04 Wrz 2012 12:52 13077 7
  • Poziom 15  
    Witam. Posiadam drukarkę Brother MFC 7320. Do której pasują tonery TN2120. Ponieważ skończył się toner, założyłem nowy zamiennik. Drukarka informuje, że ten też się skończył i prosi o wymianę tonera. Nie można wydrukować nawet jednej strony. Mam jeszcze drugi ten sam toner i po włożeniu do drukarki znowu ta sama sytuacja. Tonery są tej samej firmy i być może z tej samej partii. Czytałem na forum elektrody coś o resetowaniu tonerów, ale chciałbym się upewnić, jak sytuacja wygląda z tą rodziną drukarek Brother. Czy wystarczy zakleić okienka, czy ustawić reseter, czy zrobić reset programowy, proszę o odpowiedź (najlepiej krok po kroku).
  • Poziom 15  
    Witam. Po podmianie mojego tonera wraz z bębnem do innej drukarki używającej tego samego tonera błąd znikł. Po zamianie odwrotnej moja drukarka krzyczy, że chce nowego tonera. Podsumowując wina leży po stronie drukarki, nie zaś po stronie tonera. Ponawiam pytanie: w jaki sposób usunąć, wyzerować ten błąd.
  • Poziom 2  
    Hej, po godzinnych poszukiwaniach odpowiedzi na internecie zamieszczam, co znalazłam i poskutkowało:

a) wkładasz toner z bębnem
    b) zostawiasz otwartą klapę
    c) wciskasz guzik Clear/Back/Storno (jak przy wymianie bębna)
    d) pojawia się opcja do wyboru 1) tak/yes lub 2) nie/no - nic z tego nie wybierasz, tylko wciskasz * (gwiazdkę), a następnie dwa razy 0 (zero)
    e) wyświetlacz pokaże potwierdzenie, coś w rodzaju "wykonano" (nie mam polskiej wersji)
    f) zamykasz klapę i misja zakończona -wszystko działa.
  • Poziom 15  
    Dzięki. Reset działa. Temat do zamknięcia.
  • Poziom 2  
    Drukarka brother MFC -7320 nie drukuje, pokazuje komunikat: "skończył się toner, wymień wkład z tonerem".
    Toner - zamiennik z tego samego zródła od lat jest nowy, zakładałam też inny nowy i nie działa, kupiłam nowy - zamiennik bęben, ale to też nie pomogło! Proszę o radę!
  • Moderator
    @Janusz.P Dzięki. Tematy połączyłem.
    @vika71 Spróbuj powyższe. Opisz efekty.
  • Poziom 2  
    Dziękuję bardzo, naprawiłam, jestem tu po raz pierwszy i zupełnie spoza branży. Temat do zamknięcia.