Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notebook HP DV6700 - Wyłącza się po wymianie grafiki.

04 Wrz 2012 13:18 1581 10
  • Poziom 12  
    Witam. Mam problem po wymianie grafiki w HP DV6700. Chip wymieniłem na G86-731 A2 z 2010 r. Po ok. 5 godzinach pracy (laptop nieobciążony) wyłączył się. Ponowne próby włączenia nie dają rezultatu do momentu całkowitego ostygnięcia (grafika nie osiąga nawet 40 st). Próby miejscowego zamrażania nie dają rezultatu, wygląda jakby te dwie godz. musiał odpocząć :D. Na płycie nic nadmiernie się nie grzeje. Czy ktoś z Kolegów miał już takie problemy? Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Kupiłeś wadliwy ( uszkodzony) układ. Też niestety kilka razy dałem się naciąć allegrowemu nieuczciwemu sprzedawcy. Obecnie już nie kupuję tańszych z nieznanych źródeł chipów. Ty najprawdopodobniej trafiłeś na chińską podróbkę.
  • Poziom 12  
    Witam i dziękuję za odpowiedź. Układów kupiłem kilka, G86-731, G86-771 w sprawdzonym sklepie. Wszystkie działają w innych notebookach. nie mam podstaw sądzić, by ten był podróbką.
  • Poziom 36  
    No to trafił Ci się wadliwy - też tak czasem jest. Reklamuj go.
  • Spec od komputerów
    Postaw jeszcze raz inny egzemplarz układu jeśli masz kilka.
  • Poziom 12  
    Czołem. Też o tym myślałem, ale jakoś nie mogłem się zmotywować. Ostatnio kupiłem G86-741. Postawię i dam znać czy pomogło. Z racji długotrwałych testów pewnie jutro. Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Podaj oznaczenie kodowe płyty.
    Jaki chip był oryginalnie wlutowany?
  • Poziom 12  
    Oryginalnie była G86-731 A2. Płyta to: DAOAT3MB8FO REV.F
  • Poziom 12  
    Witam ponownie. Niestety zmiana na G86-741 A2 nie poprawiła sytuacji. Po ok. 5 godzinach wyłącza się gwałtownie. Już nie jestem przekonany co do tego, że to z temperatury. Stabilną temperaturę osiąga po 20-30 min. Pomiary po wyłączeniu wskazują, że wszystkie napięcia są, kwarce generują. Sprawdzam bez baterii. Może jakieś pomysły szanowne Grono ma? Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    No to teraz sprawdziłbym bios i czujnik temperatury.
  • Poziom 12  
    Witam. Testuję po aktualizacji biosu. Nie wyłącza się już drugi dzień, więc chyba można uznać, że coś tam miał nie halo. Dzięki wielkie Koledze yang32. Pozdrawiam