Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitodens 200 WB 2a - wentylator uszkodzenie płytka elektroniczna

Tadeusz Wolodzko 04 Wrz 2012 14:34 2196 2
 • #1 04 Wrz 2012 14:34
  Tadeusz Wolodzko
  Poziom 2  

  Vitodens 200 WB 2a - wentylator uszkodzenie płytka elektroniczna
  wentylator nie pracuje prawdopodobnie uszkodzona płytka Gdzie naprawić czy zakupić nową . Nie stać mnie na zakup całego wentylatora za 1050 zł! Mieszkam w Gdańsku. Czytałem o podobnych problemach w Wolfie .Czy można dopasować tańszy wentylator innego producenta. Żona mnie molestuje za brak ciepłej wody!

  0 2
 • #2 04 Wrz 2012 21:14
  wawrzeczko_t
  Specjalista - systemy grzewcze

  Tadeusz Wolodzko napisał:
  Czy można dopasować tańszy wentylator innego producenta.

  A kto produkuje wentylatory do kondensatów prócz f-my "ebm papst"? A jeśli nawet to kto da Ci gwarancję że komunikacja ze sterownikiem palnika będzie odpowiednia? Proszę Cię ... !

  0
 • #3 04 Wrz 2012 23:51
  Tadeusz Wolodzko
  Poziom 2  

  Drogi kolego, przepraszam za nieścisłość. Oczywiście inny wentylator prawdopodobnie nie jest do wykorzystania. Miałem na myśli ten sam wentylator ale w zastosowaniu do innego pieca. Przypuszczam że różni producenci wykorzystują dostępne na rynku podzespoły np. wentylatory, płytki sterujące, i.t.p. do swoich konstrukcji. W zależności od pozycji producenta na rynku cena użytych podzespołów może być bardzo różna. We wspomnianym przeze mnie przypadku wentylatora Wolf i Immergas ceny są 1300zl i około 700 zł.
  Niezależnie od tego mam pytanie czy są gdzieś dostępne oddzielnie płytki elektroniczne. przecież to niezależny komponent wyposażenia. Szlak człowieka trafia z bezradności i świadomości bezsensu konieczności zakupu czegoś czego nie potrzebujemy.
  Nie wierzę już że ktoś w Polsce naprawia uszkodzone płytki . czy się mylę ?
  Dziękuję za informacje z góry.

  0