Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra 3 - brak kontrolek nie palą sie

04 Wrz 2012 19:22 3813 11
  • Poziom 8  
    Przepraszam jestem nowy ale mam problem nabyłem niedawno Opla Astre 3 Chatchback z 2004 i wsiadając do samochodu około godz: 14 nie palą się kontrolki po otwarciu drzwi i po przekręceniu kluczyka brak jakichkolwiek kontrolek na liczniku , a były bo jeździłem nim i wszystko było dobrze brak wskazania obrotów , prędkości . Co działa to radio światła zapalają się same po przekręceniu kluczyka na start sygnał jest wszystko odpala , hamuje , trąbi wycieraczki działają nawet kierunkowskazy działają tylko ich nie widać na kontrolkach . Byłem u mechanika zdjął klemy przeczyścił i wszystko zaczęło działać . Odstawiłem samochód na trochę i wsiadam po 2 h i znowu to samo pomóżcie.
  • Poziom 8  
    Bezpiecznik odpowiedzialny za podświetlenie pewnie siadł.
  • Poziom 8  
    Ale gdzie on się znajduje bo jestem zielony
  • Poziom 34  
    Zrób diagnostykę, zobacz co pokaże. Jednak stawiam na uwaloną " pamiątkę" po nieudolnej korekcie przebiegu :-) Dysponujesz jakimś programatorkiem? Wrzuć tu zawartość.
  • Poziom 8  
    Witam
    Byłem dzisiaj w serwisie Opla i powiedziano mi że licznik przekręcony o 45000 i to może być problem złego działania nowy 1900zł bo był sprowadzony z niemicy i wgrany program to chyba żart pomóżcie czy to się da jakoś naprawić , dla mnie mógł mieć te 180000 przejechane , do tego znaleźli przekładnia kierownicza do wymiany - wycieki koszt to 4309 zł same części a gdzie reszta .
    Proszę o pomoc

Dodano po 13 [minuty]:

Nie wiem co robić teraz nie wiem jak się robi nawet diagnostykę nie wiem nic a nie chciałbym aby mechanicy robili sobie co chcieli ze mną , skończyły mi się nawet pieniądze , chęci i brak wiary do takich ludzi , czy w tej polsce nie ma już normalnych ludzi ? Oprócz tych co na forach.
    Proszę pomocy co zrobić jestem uziemiony.

Dodano po 2 [minuty]:

lech9 dzięki za link ale nic mi po tym to jest mój pierwszy samochód wstyd się przyznać ale tak jest.
  • Poziom 8  
    1. Z tak leciwym autem wypady do autoryzowanego serwisu to raczej średni pomysł ze względu na ich cenniki.
    2. Zajrzyj na forum opla i popytaj o sprawdzonego mechanika w Twojej okolicy - na pewno tam ludzie będą znać takowych (choć i tu pewnie paru się znajdzie)
    3. Diagnostykę wykonasz w każdym warsztacie z odpowiednim sprzęcie ale patrz wyżej.
  • Poziom 8  
    lechu9
    Patrze wyżej i nic nie widzę, jestem z okolic Poznania jeśli ktoś będzie chciał pomóc odwdzięcze się naprawdę jestem zielony , możesz zwariować

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

miler 80
    Może masz racje ale co dalej?
  • Moderator Samochody
    Ja bym próbował postraszyć handlarza żeby naprawiał wszystkie wady ukryte na swój koszt. Albo niech zabiera samochód i oddaje pieniądze.
  • Poziom 34  
    Sam nic nie zrobisz z tego co czytam, szukaj dobrego warsztatu co robią korekcje szaf, nowy eeprom i nowy wsad załatwi sprawę. Koszt nie będzie aż taki tragiczny i w Poznaniu napewno kogoś znajdziesz.
  • Poziom 8  
    Do miler80
    Dzięki - napisz co to znaczy korekcja szaf , nowy eeprom , nowy wsad abym sam wiedział o co chodzi ?
    I bardzo dziękuje wszystkim
  • Poziom 8  
    Niestety byłem u elektronika powiedział że pamięć nie była ruszona ale dookoła było oblutywowywane będzie szukał gdzieś na giełdzie aby podmienić na razie nie wiem ile to będzie kosztować