Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka do Roweru elektrycznego

04 Wrz 2012 21:28 4815 13
  • Poziom 9  
    Jestem totalnie zielony z temacie ładowania akumulatorów

mam z tym problem :D

kupiłem rower z napędem elektrycznym akumulator 36v Li-on

dokupiłem na allegro ładowarkę 36v 2A która po naładowaniu się wyłącza

mam pytanie czy ładowarka musi być jakaś specjalna do akumulatorów Li-on ??

bo ta co kupiłem to jest do zwykłych żelowych i ołowiowych

znajomy elektronik twierdzi że jak rozłącza to będzie wsio OK a inny że uszkodzę akumulator tą ładowarką

więc jak to z tym jest ???
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 29  
    Przy ładowaniu tego typów akumulatorów bardzo ważne jest napięcie końcowe, zwykła ładowarka uszkodzi akumulator i mogą wybuchnąć.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 40  
    W trakcie ładowania może dojść do wybuchu akumulatorów. Koniecznie musi być ładowarka do pakietów Li-on.
  • Poziom 9  
    Mnie tylko elektronik poinformował że ładowarka musi się rozłączać po naładowaniu a tak którą kupiłem tak robi, nawet sam bylem tego świadkiem :D:D

Gdzie można kupić w rozsądnej cenie ładowarkę odpowiednią do aku Li-on 36v ????
  • Poziom 40  
    Jeżeli masz akumulator składający się z 10 Li-on połączonych szeregowo, to 36V jest za mało aby naładować, więc jest bezpiecznie ale nie naładujesz do pełna. Ile masz akumulatorów połączonych w szereg?
  • Poziom 9  
    tego ile to nie wiem

elektronik stwierdził że napięcie jest 36v

czytałem że aku 36v trzeba ładować 42v
  • Poziom 9  
    przestraszyliście mnie i 2 tygodnie temu kupiłem dedykowaną :D

teraz się zastanawiam co by zrobić żeby szybciej jechał ??

aktualnie wyciąga 27-28km/h a chciałbym 40km/h

podobno rowery są zablokowane elektronicznie i można to usunąć ??
  • Poziom 38  
    puniek71 napisał:
    przestraszyliście mnie i 2 tygodnie temu kupiłem dedykowaną :D
    teraz się zastanawiam co by zrobić żeby szybciej jechał ??
    aktualnie wyciąga 27-28km/h a chciałbym 40km/h
    podobno rowery są zablokowane elektronicznie i można to usunąć ??

Bo teraz masz prawidłowo. Zgodnie z przepisami ruchu rower ze wspomaganiem nie może jeździć szybciej niż 25km/h. Zakładam że chcesz się poruszać po drogach publicznych a nie własnym podwórku.

A tak swoją drogą, to wątpię aby Ci się udało go przyspieszyć - bo raczej blokad tam żadnych nie znajdziesz(to nie skuter czy motorower). Rowery fabryczne mają zwykle silniki około 200-300W właśnie po to aby nie dało się osiągać więcej niż ~30km/h. Podejrzewam, że musiałbyś wymienić silnik na większej mocy, ewentualnie manipulacja przekładnią.
  • Poziom 43  
    puniek71 napisał:
    przestraszyliście mnie i 2 tygodnie temu kupiłem dedykowaną

Żarty sobie robisz? Dwa tygodnie temu był 31 sierpnia a pierwszy post napisałeś 4 września.
    ^ToM^ napisał:
    Podejrzewam, że musiałbyś wymienić silnik na większej mocy, ewentualnie manipulacja przekładnią.

Jeżeli silnik małej mocy to zmiana przekładni nic/niewiele da. Pomoże tylko przy jeździe z górki. :D a na płaskim i pod górkę przeciążysz silnik.
  • Poziom 9  
    vodiczka napisał:
    Żarty sobie robisz? Dwa tygodnie temu był 31 sierpnia a pierwszy post napisałeś 4 września.

dokładny jesteś :D następnym razem sprawdzę w kalendarzu i żeby nie wyszła niedziela :D:D
  • Poziom 11  
    Ja na swoim rowerku śmigam do 45km na płaskiej drodze przy mojej masie 80 km i oponach 2.3 moc ok 700w pobierana przez silnik napięcie 39v .Da się szybciej ale trzeba zwiekszyć capienie i mieć przystosowany sterownik do 72v czytałem ze ludzie wyciągają nawet do 80 km przy tym napięciu.
  • Poziom 43  
    latarnik21 napisał:
    mieć przystosowany sterownik do 72v czytałem ze ludzie wyciągają nawet do 80 km przy tym napięciu.

Nie jest ważne napięcie tylko moc silnika. Silnik na wyższe napięcie (o tej samej mocy) pobiera mniej prądu, mniejsze straty na grzanie przewodów.
  • Poziom 9  
    "Da się szybciej ale trzeba zwiekszyć capienie"

co to takie capienie ??
  • Poziom 9  
    Wyczytałem że jak zmienię baterię z 36v na 48v to będzie jechał szybciej i podobno niczego oprucz aku nie muszę zmieniać