Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dźwiękowa-TV - Niesprawna karta dźwiękowa

04 Wrz 2012 21:51 1182 3
 • Poziom 9  
  Witam, mam problem, ponieważ moja karta dźwiękowa przestała działać normalnie dodam iż jest ona zintegrowana z płytą główną (Gigabyte GA-K8U). Z dnia na dzień dźwięk zaczął charczeć, głośno szumieć, podejrzewam, iż może to być spowodowane tym, że zawsze miałem na systemowej regulacji głośności 100%. Teraz, aby dźwięk był znośnej jakości muszę ustawiać na 30%. I tutaj mam pytanie, ponieważ w szafie znalazłem starą kartę telewizyjną (nie znam jej modelu), która ma wbudowaną kartę dźwiękową, czy byłaby taka możliwość, aby to ona przejęła funkcję podstawowej karty dźwiękowej? Załączam zdjęcia karty TV oraz płytki z sterownikami

  Dźwiękowa-TV - Niesprawna karta dźwiękowa Dźwiękowa-TV - Niesprawna karta dźwiękowa
 • Poziom 15  
  A dlaczego miało by nie zagrać? :) Włożyć do komputera zainstalować sterowniki podłączyć głośniki do środkowego wyjścia, a w ustawieniach audio przestawić z domyślnej karty muzycznej na tą od tunera.
 • Poziom 43  
  bernardmaster napisał:
  I tutaj mam pytanie, ponieważ w szafie znalazłem starą kartę telewizyjną (nie znam jej modelu), która ma wbudowaną kartę dźwiękową, czy byłaby taka możliwość, aby to ona przejęła funkcję podstawowej karty dźwiękowej?
  Nie.

  Jak masz problem z konfiguracją lub sprawnością karty muzycznej zintegrowanej na płycie, to kup sobie na znanym portalu aukcyjnym SB LIVE! SB0100, chodzą już od ~15 zł. Dźwięk będzie o niebo lepszy niż na integrze.
 • Poziom 9  
  Problem rozwiązałem przez przypadek, wg polskiej tradycji "jak się nie da niczym naprawić to młotkiem". Wziąłem i w Menadżerze Urządzeń wyłączyłem kartę dźwiękową, po czym uruchomiłem "Rozwiązywanie Problemów" co włączyło ją ponownie. Zrestartowałem komputer i jest "cud, miód i orzeszki" wszystko działa tak jak prędzej. Dzięki za pomoc.