Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja elektryczna w bloku

chopin12 05 Wrz 2012 18:41 16047 35
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    jestam
    Specjalista Automatyk
    chopin12 napisał:
    zrobienie prawidłowej instalacji w 2 pokojowym mieszkaniu to nie projektowanie klastra

Różnica jest taka, że spaprany klaster nikogo nie zabije, za to da się bez problemu poprawić. Spaprana instalacja dokładnie odwrotnie.

chopin12 napisał:
    HA opartego o corosync, pacemaker, openais następnie dorzucenie do tego fencingu i kilku innych pierdół. Jeśli nie znasz się na klastrowaniu linuxa to powiem ci, że możliwych kombinacji ustawień takiego kombajnu jest pewnie więcej niż ludzi na naszej planecie i prawidłowe zgranie tego zajmuje czasem parę miesięcy intensywnych testów.

Być może kolega nie zauważył, ale nie jesteśmy w przedszkolu.
    kefir66
    Poziom 12  
    Do kuchni 2,5mm to za mało, jak wydajesz kasę na mieszkanie to dołóż parę groszy na elektryka, naprawdę warto! Wiem z własnego doświadczenia. Też mam mieszkanie w blokach
    2 piętro,wzl ciągnięte z parteru, 3 fazy(nowa instalacja na razie tylko w kuchni, reszta czeka na kolejny remont).

Błędy usunąłem, ale po raz ostatni. Po kropce i przecinku dajemy spację (odstęp). [retrofood]
    chopin12
    Poziom 8  
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Spotkałem się dziś z elektrykiem i po kilkunastominutowej konsultacji wyszedłem ze schematem instalacji elektrycznej.
    Sodekso
    Poziom 11  
    Hmm.
    Panowie elektrycy chyba troche przesadzacie. Wiem że dbacie o rynek i chcecie zapewnić sobie utrzymanie.
    Mieszkam w bloku z wielkiej płyty, 63m2, blok ma 37 lat.Zasilanie mieszkania 2x2,5m2 Al, przydział mocy 5,7KW.
    Przewód 2,5mm2 Al ma obciążalność długotrwałą 20A, to daje 4KW mniejwiecej
    Jeśli ktoś nie używa kuchi elektrycznej i nie podgrzewa wody prądem o taka moc w zupełnoiści wystarcza.
    Naprawde mieszkam tak już dość długo i cała elektryka ma sie dobrze.
    Jesli gość zrobi sobie do gniazdek 230V przewód 3x2,5mm2, a do oświetlenia 3x1,5m2 i rozdzieli to na kilka obwodów, żeby wszystko nie było na jednym bezpieczniku to będzie dobrze.
    Francelektryk
    Poziom 17  
    Sodekso napisał:
    Panowie elektrycy chyba troche przesadzacie. Wiem że dbacie o rynek i chcecie zapewnić sobie utrzymanie.

Każdy właściciel mieszkania i tak zrobi wg własnego uznania a informacje przekazywane na tym forum niewłaściwie zinterpretowane mogą stanowić zagrożenie dla życia ludzkiego.
    Sodekso napisał:
    2x2,5m2 Al, przydział mocy 5,7KW

W jaki sposób można taką moc "limitować"? Jakie zabezpieczenie przedlicznikowe?
    Sodekso napisał:
    przewód 3x2,5mm2, a do oświetlenia 3x1,5m2 i rozdzieli to na kilka obwodów, żeby wszystko nie było na jednym bezpieczniku to będzie dobrze

Należy pamiętać również o instalacji zasilającej lokal i wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami.