Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo SS3-2-T - Tłumienie sygnału DVB do zera.

audiotech 04 Wrz 2012 22:41 1692 9
  • #1 04 Wrz 2012 22:41
    audiotech
    Poziom 15  

Witajcie ponownie.
    Dziwaczny problem mnie dopadł.
    Mix sygnałów SAT + DVB dostarczany jest do gniazda abonenckiego z multiswitcha.
    Podpinam dekoder Sat pod wyjście SAT = jest perfekcyjnie.
    Podpinam dekoder DVB pod wyjście TV = zero odbioru = bardzo silne tłumienie.
    Przepinam dekoder DVB z wyjścia TV na SAT i sygnał dla DVB jest piękny 80/95%
    O co tu chodzi?
    Dodam że dzieje się tak na kilku gniazdach, są one nowe.
    Dokładnie to gniazdo końcowe DSE model SS3-2-T
    Można by z tym żyć, ale nie mogę podłączyć tych 2 dekoderów bo jest tak jakby wyjście TV było "ślepe" .

0 9
  • #3 05 Wrz 2012 08:22
    audiotech
    Poziom 15  

Michał, a co miałbym więcej napisać? Model konwertera, m-switcha? Nie ma to znaczenia dla tego problemu, ale... pomocne może być po prostu Twoje pytanie o szczegół o którym ja nie mam pojęcia.
    .
    Sygnały do gniazda docierają Conotech'em DG113 na odcinku około 18m i są na bardzo dobrym poziomie.
    Każdy parametr powyżej 75% nawet do 100% na jakości.
    Żadnych sygnałów nie wzmacniam bo nie ma takiej potrzeby.
    Problem tylko w tym, że sygnał DVB w przynależnym punkcie wyjściowym z gniazda (TV) praktycznie nie istnieje, jest on natomiast na doskonałym poziomie na wyjściu SAT = jednak razem z sygnałem Sat.
    Dziś jak będę miał odrobinkę czasu, to rozbiorę jedno gniazdo i je przebadam, co to za konstrukcja.
    Tymczasem... ludź mając podpięty dek. sat = naziemnej oglądać nie może.
    .
    Miłego dzionka.

0
  • #4 06 Wrz 2012 10:20
    ansat
    Poziom 25  

Te gniazda mają dwa wejścia czy na obu jest tak samo?

0
  • #5 06 Wrz 2012 10:56
    audiotech
    Poziom 15  

Zastosowałem jedno i dwu kablowe (1 i 2 x sat) ale obydwa rodzaje zachowują się identycznie.
    Myślę po nieprzespanej nocy , że nie jest to wina gniazd, tylko moje błędy.
    Sygnał DVB jest z anteny bez wzmacniaczy podany prosto do wejścia w m-switchu.
    Kilka decybeli strat po drodze do gniazda być może powoduje takie zachowania.
    Boję się zastosować wzmacniacz by nie przesterować sygnału.
    Nie mam miernika do DVB, nie mam jak tego sprawdzić/ustalić, opieram się na wskazaniach widocznych na ekranie.
    .
    Mało tego: Dziś , nic jeszcze nie grzebałem, sprawdzam a tu... brak sygnału DVB w ogóle w całym budynku!!
    Przed m-switchem jest luksusowo, za - zaraz sprawdzę, ale w gniazdach jest jak poniżej:
    Na wskazaniach na ekranie pasek JAKOŚĆ mignie na ułamek sekundy do max skali i znika. Tak co kilka sekund. Max-zero, max -zero
    .
    Optymistycznie wierzę że to banał, którego moja wiedza nie ogarnia i tyle. Uczyć się muszę ;)

0
  • #6 06 Wrz 2012 14:50
    _cheetah_
    Poziom 37  

audiotech napisał:
    Zastosowałem jedno i dwu kablowe (1 i 2 x sat) ale obydwa rodzaje zachowują się identycznie.

Niemożliwe. Chyba, że to są zupełnie inne gniazda, niż oznaczenie, które mają na sobie.

audiotech napisał:
    Dokładnie to gniazdo końcowe DSE model SS3-2-T

Sygnał z wejścia (1) rozdzielany jest na wyjścia SAT(1) - pasmo SAT, TV - pasmo TV i Radio - sygnały FM.
    Sygnał z wejścia (2) jest przekazywany bezpośrednio na wyjście SAT (2).

Więc wychodzi na to, że używałeś cały czas wejścia (2).

audiotech napisał:
    Dziś jak będę miał odrobinkę czasu, to rozbiorę jedno gniazdo i je przebadam, co to za konstrukcja.

Ale po co. Nic ciekawego tam nie zobaczysz, poza płytką drukowaną i kilkoma elementami...

0
  • #7 09 Wrz 2012 09:55
    audiotech
    Poziom 15  

Po problemie. Tłumienie sygnału na wyjściach TV w gniazdkach było powodem tego dziwacznego zachowania. Wzmocniłem sygnał na wejściu m-switcha o kilka/naście dB. Obecnie we wszystkich gniazdkach sygnał DVB jest na wyjściach SAT oraz TV. Dzikie to , nie podoba mi się, ale nie znam innej opcji.

0
  • #8 09 Wrz 2012 10:40
    mihal2002
    Poziom 43  

audiotech napisał:
    Obecnie we wszystkich gniazdkach sygnał DVB jest na wyjściach SAT oraz TV.

Wymień multiswich a zobaczysz efekt.
    audiotech napisał:
    Optymistycznie wierzę że to banał, którego moja wiedza nie ogarnia i tyle. Uczyć się muszę

I TU masz dużą rację!

0
  • Pomocny post
    #9 09 Wrz 2012 20:03
    art23
    Poziom 25  

Pewnie zastosowałeś multiswitcha bez aktywnej naziemnej lub jest uszkodzony i dlatego masz tłumienie. Masz 2 wyjścia albo zastosować wzmacniacz 20 dB przed multiswitchem albo jak pisał kolega wymienić multiswitcha .

0
  • #10 10 Wrz 2012 10:21
    audiotech
    Poziom 15  

Michał, na naukę nigdy nie jest za późno, tym bardziej że postęp jest znacznie szybszy niż możliwości gamonia ;)
    Art, tak właśnie zrobiłem eksperymentalnie i ruszyło. Ile dB to mogę tylko umownie określić bo dokładnie zmierzyć się nie da.
    Tak czy siak, nie ma co bić dalej piany.
    Jak widzicie od 10 lat na Elektrodzie rzadko wołam o pomoc ale jednak, dlatego nie uważam się za kompendium wszechwiedzy.
    Ok, tymczasem problem rozwiązany, mogę już chyba zakończyć temat. Dzięki za sugestie.

0
  Szukaj w 5mln produktów