Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siemens WP13T552BY - nie pierze, nie wiruje

04 Wrz 2012 23:08 1641 6
 • Poziom 2  
  Witam, proszę o poradę co może być przyczyną usterki. Pralkę mam od ok.3 lat, nie pierze, nie wiruje. Nabiera wodę (która jednocześnie sączy się z węża do wanny cienkim strumieniem), bęben obraca się kilka razy,po ok. 3 minutach woda jest odpompowywana i program "przeskakuje" do fazy końcowej prania tzn. na wyświetlaczu 1min. do końca, a po jej upływie STOP. Problem pojawił się po wyczyszczeniu filtra.
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 2  
  Jestem Product Managerem pralnictwa w BSH.
  Z lakonicznego opisu, moi koledzy z serwisu wnioskują, że może być uszkodzony czujnik parkowania - niestety nic pewnego nie można powiedzieć.

  Proponuję zadzwonić na całodobowy numer serwisu (7 dni w tygodniu) +48 801 191 534. Nasz konsultant zada kilka pytań i możliwe, że będzie potrafił ocenić usterkę na odległość.
  Przez infolinię można też umówić wizytę technika w domu.

  PS. Jeśli to będzie za mało, proszę zostawić do siebie namiar i poprosić o przesłanie go do mnie.
 • Poziom 18  
  Na jakiej wysokości masz odpływ? W tym modelu koniecznie musi być na 3/4 wysokości pralki. Może ubywać wody w zbiorniku i elektronika może wychwytywać to jako wyciek.
 • Poziom 2  
  Praleczka już naprawiona. Przyczyną awarii był uszkodzony czujnik obrotów (wyważania bębna). Powstałe uszkodzenie nie miało nic wspólnego z czyszczeniem filtra- po prostu zbieg okoliczności.
  Dzieki za pomoc, pozdrawiam Kaśka M
 • Poziom 2  
  Mam taką samą pralkę i padła ( objawy są identyczne) .
  To jakś słaby punkt tej pralki
  Ile zapłaciłeś za naprawę. ?
 • Poziom 2  
  Jako,że gwarancja już dawno minęła, zdecydowałam się na zamiennik. Razem z robocizną (Pan złota rączka) naprawa kosztowała mnie 140zł. Sam oryginalny czujnik kosztuje 250 zł.
 • Poziom 2  
  Czy może pamiętasz jak dokładnie nazywał się ten czujnik obrotów (wyważania bębna) jakaś fachowa nazwa lub numer serwisowy tego czujnika.