Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siemens WP13T552BY - nie pierze, nie wiruje

km75 04 Wrz 2012 23:08 1440 6
  • #1 04 Wrz 2012 23:08
    km75
    Poziom 2  

Witam, proszę o poradę co może być przyczyną usterki. Pralkę mam od ok.3 lat, nie pierze, nie wiruje. Nabiera wodę (która jednocześnie sączy się z węża do wanny cienkim strumieniem), bęben obraca się kilka razy,po ok. 3 minutach woda jest odpompowywana i program "przeskakuje" do fazy końcowej prania tzn. na wyświetlaczu 1min. do końca, a po jej upływie STOP. Problem pojawił się po wyczyszczeniu filtra.

0 6
  • #2 05 Wrz 2012 13:18
    Jakub_J_PManager_BSH
    Poziom 2  

Jestem Product Managerem pralnictwa w BSH.
    Z lakonicznego opisu, moi koledzy z serwisu wnioskują, że może być uszkodzony czujnik parkowania - niestety nic pewnego nie można powiedzieć.

Proponuję zadzwonić na całodobowy numer serwisu (7 dni w tygodniu) +48 801 191 534. Nasz konsultant zada kilka pytań i możliwe, że będzie potrafił ocenić usterkę na odległość.
    Przez infolinię można też umówić wizytę technika w domu.

PS. Jeśli to będzie za mało, proszę zostawić do siebie namiar i poprosić o przesłanie go do mnie.

0
  • #3 07 Wrz 2012 21:17
    wioletta92
    Poziom 17  

Na jakiej wysokości masz odpływ? W tym modelu koniecznie musi być na 3/4 wysokości pralki. Może ubywać wody w zbiorniku i elektronika może wychwytywać to jako wyciek.

0
  • #4 14 Wrz 2012 08:17
    km75
    Poziom 2  

Praleczka już naprawiona. Przyczyną awarii był uszkodzony czujnik obrotów (wyważania bębna). Powstałe uszkodzenie nie miało nic wspólnego z czyszczeniem filtra- po prostu zbieg okoliczności.
    Dzieki za pomoc, pozdrawiam Kaśka M

0
  • #5 04 Paź 2012 22:21
    MichałT
    Poziom 2  

Mam taką samą pralkę i padła ( objawy są identyczne) .
    To jakś słaby punkt tej pralki
    Ile zapłaciłeś za naprawę. ?

0
  • #6 05 Paź 2012 11:47
    km75
    Poziom 2  

Jako,że gwarancja już dawno minęła, zdecydowałam się na zamiennik. Razem z robocizną (Pan złota rączka) naprawa kosztowała mnie 140zł. Sam oryginalny czujnik kosztuje 250 zł.

1
  • #7 07 Paź 2012 00:04
    MichałT
    Poziom 2  

Czy może pamiętasz jak dokładnie nazywał się ten czujnik obrotów (wyważania bębna) jakaś fachowa nazwa lub numer serwisowy tego czujnika.

0