Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia Lumia 610 710 - Opinie użytkowników.

MarciN8921 05 Wrz 2012 03:35 6450 12
  • #1 05 Wrz 2012 03:35
    MarciN8921
    Poziom 2  

Witam. Mam mały problem. Zamierzam kupić Nokie Lumie 610 lub 710. Nigdy nie miałem telefonu na Windows. I nie wiem czy dobrze wybiore. Telefon jest mi potrzebny do dzwonienia oczywiscie sms-y korzystanie z internetu. No oczywiście nawigacja darmowa, gadu-gadu i inne gadżety.

Mianowicie interesuje mnie który będzie dla mnie lepszy. I czy wogolę to posiadaja wymienione telefony. Wcześnij posiadałem Samsunga 533 byłem z niego nie zadowolony. Więc prosze o szczere opinie oraz wiadomośći. Również jestem otwarty na propozycje innych telefonów z androidem lub innym opragramowaniem w podobnych cenach.

Pozdrawiam. A i jeśli temat był to przepraszam za dublowanie ale nie znalazlem.

0 12
  • #2 06 Wrz 2012 05:07
    gabik001
    Poziom 37  

Posiadam Lumie 710. Smartfon jak smartfon. Grunt że się nie przywiesza jak niejeden android (mam też LG Mytouch) i dosyć płynnie chodzi. Mniejsza ilość aplikacji może niejednego zniechęcic ale przecież chcemy telefonu a nie komputer... Mój jest brandowany z amerykańskiego Tmobila ale za 98 centów nie ma co wymagać. Jak tylko gwarancja minie zarzucę mu jakiś custom WP i żeby był po naszemu (chodzi mi o pisanie smsów głosem - bo android bije pod tym względem WP w języku polskim).
    Cóż , jeżeli chodzi o aplikacje to Skype chodzi fajnie ale brak przedniej kamerki powoduje że nie widzimy swojego oblicza podczas wideo rozmowy.
    Nawigacja smiga dobrze , dosyć szybko wychwytuje sygnał GPS z satelity.
    Jedynym minusem to póki co brak możliwości bezpośredniego drukowania zdjęć czy dokumentów przez WIFI z pominięciem SkyDrive. Mam nadzieję na rychłą aplikację w związku z tym. Ciekawa aplikacja to PlayTo umożliwiająca odtwarzanie mediów bezprzewodowo na komputerze lub TV (o ile ma klienta WIFI).
    Bateria niestety tak jak i w większości smartfonów długo nie trzyma.

0
  • #3 07 Wrz 2012 10:34
    MarciN8921
    Poziom 2  

Troche się zawiodłem... Myslałem że wiecej będzie opini. A może ktos jeszcze coś napisze o HTC WILDFIRE S?

0
  • #4 09 Wrz 2012 12:03
    djpits
    Poziom 13  

Miałem 710 ale każda inna to to samo. Opini masz przecież mase w necie. Ale ok napisze, trzymaj sie zdala od nokii i tego badziewia.

Nawigacja- bez możliwości wyboru trasy
    Po wygaszeniu ekranu - wyłączają się wszystkie programy w tym wifi.
    Jakość muzyki - istna żenada - ile zyję i miałem telefonów gorszej niesłyszałem.

resztę masz w opiniach na necie....
    generalnie kasa w błoto ten windows i nokia.

Polecam androidy - lub symbiana.

0
  • #5 09 Wrz 2012 12:46
    djtonka
    Poziom 25  

2000 zdjęć w telefonie i zero przycinek. Tak działa WP

0
  • #6 10 Wrz 2012 12:27
    EndriusG
    Poziom 16  

dla mnie narazie WP jest jeszcze bardzo niedopracowany i zapomnieli o rzeczach które już dawno w innych telefonach nawet najprostszych są, mam tu na myśli karty pamięci i Bluetooth (można tylko podłączyć słuchawki nie ma możliwości wysłania czegoś na inny telefon) ale jeśli chcesz tylko dzwonić i pisać i wszystko ponadto będzie dodatkiem to może ci nokia przypaść do gustu. Co do Androida tam możesz zrobić wszystko i wszystkiego jest pełno ale już musisz mieć wiedzę i sporo zacięcia żeby się tym wszystkim bawić. Pozostaje jeszcze iPhone który też ma sporo możliwości ale nie zmusza użytkownika do korzystania z nich tak jak android (tylko z drugiej strony po co płacić za opcje których i tak nie chcemy wykorzystać) Jednym słowem musisz się dokładnie zastanowić do czego ci telefon i tym się kierować a nie np. reklamami

0
  • #7 10 Wrz 2012 20:23
    anhil.
    Poziom 8  

miałem wildfire s i nie byłem zadowolony głównie ze względu na wyświetlacz. Może podasz cenę za jaką masz zamiar kupić telefon i czy będzie to nowy, czy też używany. Można określić, czy można wyrwać coś lepszego.

0
  • #8 10 Wrz 2012 22:05
    djtonka
    Poziom 25  

Żyjecie w epoce kamienia łupanego wciąż nie widząc co to skydrive. Wysyłam szybciej zdjęcia na komputer lub inny telefon niż BT, który jest archaiczny..

0
  • #9 10 Wrz 2012 23:13
    Szymon640x480
    Poziom 15  

W lumii 710 ostrzegam, że po pewnym czasie jazdy na telefonie z włączonym wifi - telefon potrafi czasem nawet sparzyć z gorąca. Ogólnie multimedialnie telefon jest bez zastrzeżeń, chociaż głośnik mógłby być lepszy.

0
  • #10 11 Wrz 2012 10:43
    EndriusG
    Poziom 16  

djtonka napisał:
    Żyjecie w epoce kamienia łupanego wciąż nie widząc co to skydrive. Wysyłam szybciej zdjęcia na komputer lub inny telefon niż BT, który jest archaiczny..

jedziesz sobie ze znajomymi i nagle dzwoni tobie telefon wszyscy mówią "ale fajny dzwonek wyślij mi" i teraz jeden ze znajomych ma se w955 drugi samsunga c3050 a trzeci powiedzmy nokie n95. wykorzystaj tu nowoczesny skydrive.

0
  • #11 11 Wrz 2012 11:43
    Szymon640x480
    Poziom 15  

Zgadza się. Musi minąć parę lat, żeby skydrive się sprawdził.

0
  • #12 11 Wrz 2012 22:23
    djtonka
    Poziom 25  

To już ich problem że nie mają skydrive. Zresztą można sobie dograć a kolejna aktualizacja przyniesie taką możliwość wszystkim pod naciskiem gimbusow.

0
  • #13 16 Wrz 2012 04:59
    gabik001
    Poziom 37  

Nie ma idealnych telefonów i systemów do nich... Miałem iPhone'a , teraz mam Lumię i MyToucha na Androidzie. We wszystkich trzech widzę dobre i złe strony...

0