Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen c5 16.16v - kluczyk nie działa

05 Wrz 2012 06:48 2679 4
 • Poziom 8  
  Witam w ostatnim czasie uszkodził mi się pitot z kluczykiem do mojego citroena. Obudowa pilota rozsypała się na drobne po tym jak kluczyk wpadł pod kosiarkę. Na kluczyku powstała po jednej ze stron rysa , wgłębienie na kilka setek milimetra i długości 2 cm. kluczyk lekko się wygiął , klepnięty lekko młotkiem wyprostowany.
  Dokupiłem używany pilot i zamieniłem płytkę z mojego boi ocalała , kluczyk również wymontowałem i założyłem mój.
  Pilot działa prawidłowo otwiera zamyka, wszystkie przyciski są sprawne. Natomiast kluczyk przekręca się w stacyjce natomiast auto nie odpala. Po włożeniu kluczyka zapasowego jest ok.
  Czy da się coś na to poradzić. Pozdrawiam Rafał.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 17  
  Witam.
  Włóż nowy kluczyk do stacyjki przyłóż w okolicach stacyjki pozostałości po uszkodzonej(porysowana) obudowie i spróbuj uruchomić w nowym . Jak za trybi to znaczy że nie przełożyłeś transpondera. Szukaj go w starej obudowie i przełóż do nowej.
  Miłego
 • Poziom 8  
  Dziękuję wszystkim za pomoc podpowiedzi były jak najbardziej trafne , nie miałem wiedzy o transponderze i nie mogłem go znaleźć starym kluczyku z którego pozostały strzępy ale w końcu znalazłem go dzięki zamieszczonemu zdjęciu. Miałem trudność z przełożeniem ponieważ nie mogłem z nowego kluczyka wyjąć starego transpondera bo się nie rozbiera próbowałem lekko powadzić śrubokręcikiem i udało się zdjąc maskownicę , która jest umocowana na trzech bolcach potem włożyłem stary transponder i wszystko działa. Śliczne dzięki za pomoc.