Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Czy Brother HL-2240 może prawidłowo drukować na przeźroczystej folii

05 Wrz 2012 12:13 1617 4
 • Poziom 23  
  Witam serdecznie !
  Stojąc przed zakupem nowej drukarki laserowej mono (stara Brother HL-2032 kończy swoje życie), chciałem zakupić model Brother HL-2240.
  Pytanie dotyczy tego, czy drukarka ta może prawidłowo (z właściwym zaczernieniem) drukować na foliach przeźroczystych "prezentacyjnych" (do druku cyfrowego), oraz matowych Folex Folarex FR-MX . W specyfikacji techn. tego modelu nie ma o tym słowa. Jednak w specyfikacji tańszej Brother HL-2130 już piszą o możliwości druku na folii. Mówimy tu o drukarkach max. rozdzielczości 2400x600 DPI.
  Dodam, że stara Brother HL-2032 1200 DPI radziła sobie z foliami dobrze.

  Pytanie to kieruję do użytkowników w/w drukarki lub serwisantów.
  Z góry dziękuję za odpowiedź ! Pozdrawiam ! :D
  Z poważaniem
  Krzysztof G. < KGS >
 • Poziom 17  
  W urządzeniu Brother HL-2240 powinno dać się zadrukować folię do prezentacji. np. Folex BG-68. Jest to folia do drukarek o wysokiej temperaturze utrwalania obrazu. Gdyby jednak drukarka "nie widziała" przezroczystej folii, można kupić ją w wersji z paskiem sensorowym. Natomiast Folarex MX występuje w dwóch grubościach: 0,090mm oraz 0,105mm. Proponuję grubszą.
 • Poziom 23  
  Dzięki za odpowiedź. Posiadam już zapas Folex Folarex FR MX (poliestrowa dwustronnie matowa do wydruków laserowych, kreślarzy). Druga natomiast jednostronnie matowa (z zaokrąglonym jednym rogiem) jest nieco cieńsza. Niestety folii z paskiem sensorowym nie posiadam - ew, zakup.
  Tego właśnie się obawiam, że rozpoznawanie "papieru" będzie na czujnikach optycznych, dla których ta folia "będzie przeźroczysta" - czyli "brak papieru".
  I to druga część pytania - jakiego rodzaju czujniki obecności papieru w HL-2240 zastosowano ?
  Albo jestem ślepy - albo nie widzę przycisku POMÓGŁ
 • Warunkowo odblokowany
  W drukarkach tego typu są czujniki optyczne oparte na dzwigniach więc problemu z " widzeniem " papieru oraz foli nie ma problemu....
 • Poziom 23  
  Dzięki !
  Jeżeli to faktycznie "stare dobre dźwignie" to fakt, problemu z być nie powinno. Z samym zaczernieniem wydruku, to już dam sobie radę za pomocą aerosol'ów f-my AbeZeta lub oparów acetonu.
  To mnie powoli przekonuje do jej zakupu.
  Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za odpowiedzi i pomoc.