Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić automatyczny przełącznik scart?

stelark 05 Wrz 2012 12:47 1674 4
  • #1 05 Wrz 2012 12:47
    stelark
    Poziom 9  

Do złącza scart starego OTV (Sony KV1442EC) potrzebuję podłączyć odtwarzacz DVD oraz nowiutki tuner WIWA HD-55. W obudowie taniego splittera (który łączy równolegle wszystkie piny euro) próbowałem zrobić układ ze strony http://www.maximintegrated.com/app-notes/index.mvp/id/4522 (schemat na samym dole), z tym, że nie na układzie MAX, a na samych 4053 (przełączanie sygnału video wg części schematu "Kanal + OPTION"). Okazuje się, że układ nawet nie przepuszczał poprawnie sygnału CVBS - obraz był przyciemniony i z non stop zrywaną synchronizacją V. Czy to kwestia zbyt małych pojemności przed 4053 (100nF)? Czy mogą być ceramiczne? Do przełączania RGB chciałbym też użyć 4053 (w końcu to też sygnały wizyjne), ale póki co opanować przełączanie video CVBS oraz fonii (mono). Jak usprawnić układ przełącznika na 4053, żeby poprawnie przełączał sygnały video? W ostateczności mogę to zrobić też na przekaźniku...

0 4
  • #2 05 Wrz 2012 13:03
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

A przeczytałeś dokładnie opis? Oba układy scalone są niezbędne do funkcjonowania tego przełącznika. MAX przełącza sygnał wideo a 4053 audio.

Cytat:
    The MAX9655 selects the set of video signals that are sent to the TV SCART

Cytat:
    The 4053 analogue multiplexer selects the appropriate audio signals

Dla Kanal+:
    Cytat:
    During this condition, the optional 4053 selects MPEG_CVBS_OUT and sends this signal to the MAX9655

0
  • #3 05 Wrz 2012 13:19
    stelark
    Poziom 9  

Rzeczywiście - nie doczytałem opisu do końca. A czy oznacza to, że nie sposób zrobić przełączanie choćby tylko CVBS używając tanich kluczy CMOS? W Syriuszach, czy Westach (na takich się uczyłem) przełączanie odbywało się na 4066.

0
  • #4 05 Wrz 2012 14:42
    egon42
    Poziom 36  

Ja bym rozpatrzył możliwość zrobienia przełączania na TEA2014 jest to specjalny układ od przełączania sygnałów wideo a sygnały audio mogą być na 4066.

0
  • #5 10 Wrz 2012 13:28
    stelark
    Poziom 9  

Jest światełko w tunelu - na schemacie tunera sat PSR800 wypatrzyłem, jak układ 4053 został użyty jako przełącznik CVBS (a także fonii). Zainteresowanych odsyłam do bazy schematów. W dużym skrocie - od jednego z wejść - rezystor na masę 75 Ohm, sygnał podany dalej przez pojemność 10 uF, tuż przed kluczem 4053 polaryzacja składową stałą. Za kluczem stopień wzmacniająco-dopasowujący na dwóch tranzystorach (BC846B, BC856B). Wyjście CVBS do TV poprzez rezystor 75 Ohm oraz pojemność 1000uF.

Jeśli nie doczekam się zamówionego sampla MAX9655 (przełącznik SCART CVBS plus RGB), to zrobię cztery takie stopnie, jak w PSR800.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo