Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągle palące się głośniki wysokotonowe- alton 80

05 Wrz 2012 17:00 1842 11
 • Poziom 13  
  Witam
  Posiadam głośniki alton 80 po regeneracji. Mój problem polega na tym że głośniki wysokotonowe się bez przerwy palą. Jest to spowodowane tym ze często słucham głośno muzyki. Wysokotonówki regenerowałem już chyba dwa albo trzy razy. Mam je podpięte omijając potencjometr czyli są włączone jakby na max. Nie chce podłączać z powrotem do potencjometru ponieważ wydaje mi się że grają gorzej. Może podłączyć jakiś opornik ?? Tylko jaki i czy to dobry pomysł?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Moderator Akustyka
  Brak rezystora nie jest powodem palenia się cewek. Głośna muzyka również nie.
  Co jest źródłem dźwięku ? Na jakim wzmacniaczu grają ? Jak ustawiona jest korekcja barwy ?
 • Poziom 13  
  wzmacniacz to Onkyo a-8250. Pytasz o korekcje barwy, mi sie wydaje ze chodzi ci o equalizer. Jest wszystko ustawione na 0 w winampie,a na wzmacniaczu tez optymalnie wszystko na 0.

  Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]
 • Moderator Akustyka
  eden13 napisał:
  equanizer
  Po pierwsze equalizer. Po drugie to ma polską nazwę.
  eden13 napisał:
  w winampie
  Jak masz ustawioną głośność w komputerze ?
 • Poziom 13  
  Na komputerze mam ustawione zawsze na max głośność na win7. Mi się wydaje że po prostu tak się dzieje przez to że cewki są nieoryginalne z allegro. Mam wsadzoną cewkę nieoryginalną w głośniku basowym i też nie gra jak oryginał. W tym wypadku chyba jest podobnie - cewka się szybciej zużywa. To też nie jest tak że ona zaraz na następny dzień jest spalona. Podłączyłem je i przez pierwsze pare dni sprawdzałem i grały elegancko. Dopiero teraz gdy minął może miesiąc wsłuchuje się a tu ani w jednym głośniku ani w drugim gwizdki nie grają.
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 13  
  dj MatyAS:Chyba źle mnie zrozumiałeś. NA winampie mam ustawione na korektorze dźwięku wszystko na 0 a głośność na max. W windows'ie 7 gdy kliknę na ikonkę z głośnikiem(koło zegara) to mam regulacje głośności i ustawiam zawsze na samą górę czyli na max. Mógłbym ustawić w winampie ostatnie dwie regulacje odpowiadające za gwizdek trochę niżej ale co kiedy będę odtwarzał z youtube'a lub jakiegoś radia internetowego? Może sygnał jest trochę oszukany bo jak mam potencjometr na 1/6 na wzmacniaczu to gwizdkii grają proporcjonalnie do innych głośników natomiast gdy dam więcej to gwizdki słychać jakby głośniej niż powinny grać w stosunku do głośnika średnio- i nisko- tonowego. A co byś powiedział o tym oporniku ? Chyba by trochę schamował "wysokotonówki" ?
 • Pomocny post
  Moderator Akustyka
  eden13 napisał:
  A co byś powiedział o tym oporniku ? Chyba by trochę schamował "wysokotonówki" ?
  Ściszył by je.
  eden13 napisał:
  NA winampie mam ustawione na korektorze dźwięku wszystko na 0 a głośność na max. W windows'ie 7 gdy kliknę na ikonkę z głośnikiem(koło zegara) to mam regulacje głośności i ustawiam zawsze na samą górę czyli na max
  Łącząc fakty, palisz głośniki prostokątem. Zmniejsz sygnał w komputerze do 50% a głośność zwiększaj na wzmacniaczu. Porównaj sygnał wyjściowy z karty z czułością wejścia we wzmacniaczu.
  Zmień cewki na bliższe oryginałowi. www.umifon.pl
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 13  
  Dzięki za pomoc. Posłucham z ustawionym sygnałem wyjściowym z kompa na 3/4 i się zobaczy.
 • Poziom 9  
  W miarę możliwości sprawdż czy na wyjściu nie nasz niesłyszalnych częstotliwości ponadakustycznych - częsta przypadłość niektórych kart dżwiękowych (potrzebny oscyloskop ) - to własnie one mogą powodować przester gwizdków . Pomocne może być ich odfiltrowanie kondensatorem niewielkiej pojemności podłączonym równolegle pomiędzy masę i przewód sygnałowy np wewnątrz wtyku na kablu pomiędzy kompem i wzmacniaczem . Spraktykowałem i pomogło (220 styroflex pF)