Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wycena laptopu Sam. - Brak

Br0ss 05 Sep 2012 20:39 1092 6
    Br0ss
    Level 9  
    Myślę, że to najodpowiedniejsze miejsce na założenie tego tematu. Chciałem poprosić specjalistów o wycenę laptopa o podanej specyfikacji:

Rodzina produktów 305 series
    Procesor AMD A4-3305M (Od 1.90 GHz do 2.50 GHz, 2 MB cache)
    Pamięć RAM 8192 MB (SODIMM DDRAM3, 1333 MHz, maks. 8GB)
    Ilość gniazd pamięci 2 (0 wolnych)
    Dysk twardy 750 GB SATA 5400 obr.
    Wbudowane napędy DVD+/-RW DualLayer
    Typ ekranu Matowy, podświetlenie LED
    Przekątna ekranu 17,3"
    Nominalna rozdzielczość 1600 x 900 (WXGA++, HD+)
    Karta graficzna AMD Radeon Mobile HD6510G2 (HD6480G + HD6470M)
    Wielkość pamięci karty graficznej 1024 MB DDR3 (pamięć własna)
    Urządzenie wskazujące Touchpad
    Typ baterii Litowo-Jonowa, 6 komorowa, 4400 mAh
    Karta muzyczna Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio
    Karta sieciowa 10/100/1000 Mbps
    Wi-Fi 802.11 b/g/n
    Rodzaje wyjść / wejść 1x Bluetooth 3.0
    1x czytnik kart pamięci (SD, SDHC, SDXC, MMC)
    1x DC-in (wejście zasilania)
    1x HDMI
    1x RJ45 (LAN)
    1x VGA (D-sub)
    1x wejście mikrofonowe
    1x wyjście słuchawkowe/głośnikowe
    3x USB 2.0
    Zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium PL (wersja 64-bitowa)
    Dołączone oprogramowanie Microsoft Office Starter 2010 PL
    Płyta Recovery (możliwość odzyskania systemu operacyjnego)
    Wysokość 27 mm
    Szerokość 406 mm
    Głębokość 266 mm
    Waga 2,65 kg
    Dodatkowe informacje Ergonomiczna klawiatura typu chiclet
    Możliwość zabezpieczenia linką (port Kensington Lock)
    Partycja recovery (opcja przywrócenia systemu z HDD)
    Port USB z funkcją ładowania
    Wbudowana kamera internetowa 0,3 Mpix
    Wbudowane głośniki stereo
    Wbudowany mikrofon
    Wielodotykowy, intuicyjny touchpad
    Wydzielona klawiatura numeryczna
    Dołączone akcesoria Zasilacz w zestawie

Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź, pozdrawiam ;)
    machlo1
    Level 15  
    Witaj

Nowy laptop o takich parametrach, zależnie od marki będzie kosztował w okolicy 2 tys zł - słaby procesor, cenę podbija stosunkowo duży dysk, pamięci ram są tanie, jest licencja na system. Myślę, że się nie przestrzeliłem.

Nie podałeś marki laptopa - ta też ma duży wpływ na cenę końcową sprzętu(warunki gwarancji, prestiż marki itd)

Z laptopami używanymi jest inaczej - jest on wart tyle ile ktoś za niego będzie chciał zapłacić.

Jeśli laptop jest niezniszczony, myślę że 1200-1300 zł to maks za sprzęt o tych parametrach bez gwarancji producenta.

Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem ;)

Pozdrawiam
    krzychosk
    Level 22  
    Nie napisałeś nic o marce laptopa - parametry na dzisiejsze czasy dosyć dobre leczo cenie decyduje również stan gwarancja, czas jej trwania, marka producenta itp...
    Za nowy sprzęt tej klasy trzeba zapłacic jakieś 1700zł.
    MORT
    Level 24  
    Czytać Panowie. Przecież kolega napisał w pierwszej linijce z danymi produktu model. Rodzina produktów 305 series. Tak więc jest to Samsung serii 3. Dodatkowo sądząc po konfiguracji to będzie konkretnie Samsung NP305E7A. Cena nowego 1800PLN. Wszystko w temacie.
    Br0ss
    Level 9  
    Naprawdę dzięki za szybką odpowiedź, która jest dla mnie naprawdę bardzo ważna. Chciałbym Was jeszcze zapytać o to, gdzie najlepiej kupić\sprzedać laptopa?
    machlo1
    Level 15  
    MORT wrote:
    Czytać Panowie. Przecież kolega napisał w pierwszej linijce z danymi produktu model. Rodzina produktów 305 series. Tak więc jest to Samsung serii 3. Dodatkowo sądząc po konfiguracji to będzie konkretnie Samsung NP305E7A. Cena nowego 1800PLN. Wszystko w temacie.

Tak kolego, każdy siedzi zapewne z nosem w hurtowniach tudzież na necie i szuka jaki jest model danego laptopa. Autor tematu nie napisał modelu stąd też pytanie o jego podanie, Twoje uwagi są co najmniej nie na miejscu.

Br0ss wrote:
    Naprawdę dzięki za szybką odpowiedź, która jest dla mnie naprawdę bardzo ważna. Chciałbym Was jeszcze zapytać o to, gdzie najlepiej kupić\sprzedać laptopa?

Kupić najlepiej w sklepie, nie będę wymieniał nazw, nie mniej jest kilka ciekawych małych sieciówek dysponujących dobrymi cenami na laptopy.

A sprzedać? Jeśli chcesz pozostać bardziej "anonimowy" - znany portal aukcyjny, moze giełda. Mozesz też spróbować odsprzedać w jakimś sklepie/komisie komputerowym, ewentualnie lombard - tam już mocno zaniżą wartość sprzętu.
    Br0ss
    Level 9  
    W porządku, dzięki za informacje. Pozdrawiam