Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E36 2.5 B - Czy mogę odłączyć pompę paliwa przy LPG ?

Kamil_kn 05 Wrz 2012 20:44 1572 5
  • #1 05 Wrz 2012 20:44
    Kamil_kn
    Poziom 7  

Witam, posiadam e36 2.5 M50 vanos z instalacją gazową sekwencyjną STAG, ostatnio wymieniłem pompę paliwa bo poprzedni właściciel żałował na benzynę i sie zatarła, ta obecna też się chyba kończy bo wyje, chciałbym się dowiedzieć czy mogę przerobić tak by pompa się wyłączała po odpaleniu ? mechanik powiedział, ze zrobi za nie duże pieniądze, ale jedni mówią, ze stopią mi się wtryskiwacze bo jak wiadomo benzyna je chłodzi, drudzy piszą, że nic sie nie stanie, nie zamierzam długo jezdzić tym autem więc może warto ?.

Pozdrawiam :)

0 5
  • #2 06 Wrz 2012 07:20
    kindlar
    Poziom 38  

Takie odcięcie pompy paliwa to jeden dodatkowy przekaźnik sterowany napięciem z elektrozaworu w obwodzie zasilania pompy.
    Jednak jeśli się nie zdecydujesz to 1/3 baku paliwa trzeba zatankować aby pompa nie pracowała na sucho.

0
  • #3 08 Wrz 2012 13:19
    ociz
    Moderator Samochody

Nic się nie stopi. Ale w 4 generacji nie jest to mądre rozwiązanie, bo sytuacjach awaryjnych przełączy się na benzynę, np przy wyprzedzaniu, i co wtedy...?

0
  • #4 25 Wrz 2012 18:53
    Kamil_kn
    Poziom 7  

Czy 4 generacja to sekwencja ? dobrze rozumiem ?:)

0
  • #5 25 Wrz 2012 21:03
    ociz
    Moderator Samochody

Nie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sekwencja

Cytat:
    Sekwencja – uporządkowany ciąg znaków, symboli, nazw, zdarzeń itp., stanowiący strukturę układu, systemu. Występowanie kolejnych elementów wynika z określonej reguły lub formuły.

III generacja - ciągły wtrysk gazu w fazie lotnej.
    IV generacja - sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej.
    V generacja - sekwencyjny wtrysk gazu w fazie ciekłej.
    VI generacja - bezpośredni sekwencyjny wtrysk gazu w fazie ciekłej.

0
  • #6 25 Wrz 2012 21:13
    Kamil_kn
    Poziom 7  

Dzięki Ci

Pozdrawiam

0