Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór wzmacniacza do głośników

05 Wrz 2012 21:30 2595 15
  • Poziom 8  
    Witam.
    Potrzebuję sprzęt estradowy aby nagłośnić salę około 15x10. Od razu mówię, iż jest to tylko impreza (w przyszłości imprezy) ze znajomymi, dlatego nie zamierzam wydawać więcej, niż 1000zł na cały sprzęt.
    Upatrzyłem sobie takie głośniczki:
    http://allegro.pl/kolumna-estradowa-3-way-dibeisi-q1240-800w-taniej-i2578207747.html
    I dobrałem taki wzmacniacz:
    http://allegro.pl/konig-electronic-wzmacniacz-pa-amp6000-2x-300w-krk-i2598263782.html
    Moje pytanie brzmi, czy ta końcówka mocy "uciągnie" te kolumny (dwie)?
    Jak będzie z głośnością takiego zestawu?
    P.S. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to markowy sprzęt, raczej dżwięku najlepszego nie będzie. Ale jak dla mnie wystarczająco

Proszę o pomoc, pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Głośniki jak i "końcówka" to delikatnie mówiąc bardzo niska półka. Nie szukaj nowego sprzętu w tej cenie jak już coś.
  • Moderator Akustyka
    lolek572 napisał:
    P.S. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to markowy sprzęt, raczej dżwięku najlepszego nie będzie. Ale jak dla mnie wystarczająco
    To jest najgorszy chłam jaki może być.
    Odpuść sobie takie zabaweczki i skup się na sprzęcie używanym. Chociażby na polskim Eltronie, który bije te zabawki, przede wszystkim wytrzymałością. To co podałeś, spalisz przy pierwszej okazji.
  • Poziom 8  
    Głośniki raczej zostaną Q1240, może coś z nich wykrzeszę.
    Tylko pozostaje mi dobór wzmacniacza. Jakieś rady, używane sprzęty? Na jaką moc szukać mam?
    P.S. Dlaczego spaliłbym ten wzmacniacz?
  • Poziom 41  
    Odpuść sobie zakup tego "czegoś" za wszelką cenę. Poszukaj jakichś kolumn Elestry bo nawet te 20 letnie wytrzymają dłużej niż to coś. Do tego jakaś końcówka mocy Elmuza i masz fajny zestaw.
    Kolega telecaster1951 nie napisał, że spalisz wzmacniacz, jemu chodziło o całość i ja to podtrzymuje.
    lolek572 napisał:
    Głośniki raczej zostaną Q1240, może coś z nich wykrzeszę.

Tu masz 100% racji. Prawdopodobnie będą to iskry a może nawet ogień.
  • Poziom 28  
    Jeśli w grę wchodziłoby DIY to poszukaj rozwiązań na forum.
    Dobry sprzęt za niskie pieniądze.
  • Poziom 8  
    sebap napisał:
    To bardzo podobne jeśli nie to samo co poprzednie. Hollywood i McCrypt także. Dobra rada - przeczytaj ten temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic729664.html .
    Jakie kolumny mają 400w RMS?

Czytałem już.
    Niby te, które podałem na początku. Ale nawet mi coś wierzyć się nie chce. No ale myślę, że chyba taka salkę, którą podałem wcześniej nagłośniłyby. Aczkolwiek mogę się mylić.
    Dużo szukałem na necie, za te pieniądze chyba nic nie kupię porządnego i "zdrowego" :cry:
  • Moderator Akustyka
    lolek572 napisał:
    Aczkolwiek mogę się mylić.
    Mylisz się właśnie. Próbujemy Ci to powiedzieć od jakiegoś czasu.
    lolek572 napisał:
    Dużo szukałem na necie, za te pieniądze chyba nic nie kupię porządnego i "zdrowego" :cry:
    Używany sprzęt, jak najbardziej. Pomyśl nad DIY.
  • Poziom 8  
    I dlatego zgadzam się z wami. Ale tak jak mówię, na allegro szukam cały czas czegoś mocniejszego, używanego, nawet jakiegoś zestawu do 1000zł i nic. Sam już nie wiem. DIY może wejść w grę
  • Poziom 18  
    Polecam używane Elestry + nowy Tamp E400.
  • Poziom 7  
    Bardzo polecam kolumny Dibeisi q-1240 ja kupiłem komplet tych kolumn i jestem bardzo z nich zadowolony, grałem na nich już 3 duże imprezy i spisały się 10/10 a gram także na wzmacniaczu Hollywood impact-1000 albo Hollywood D1000. Wiedz nie słuchajcie tych którzy doradzają wam sprzęt 20 letni np: Elestry bo to stary badziew kupcie Sb mocne i nowe kolumny nawet za 800zł będziecie mieli dobry sprzęt :)

Moderowany przez dj-MatyAS:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Ostrzeżenie za propagowanie na Forum technicznym, a na dodatek w dziale "Nagłośnienie", śmieci.

• Poziom 41  
    Dj KajDi napisał:
    Bardzo polecam kolumny Dibeisi q-1240 ja kupiłem komplet tych kolumn i jestem bardzo z nich zadowolony, grałem na nich już 3 duże imprezy i spisały się 10/10 a gram także na wzmacniaczu Hollywood impact-1000 albo Hollywood D1000. Wiedz nie słuchajcie tych którzy doradzają wam sprzęt 20 letni np: Elestry bo to stary badziew kupcie Sb mocne i nowe kolumny nawet za 800zł będziecie mieli dobry sprzęt :)

Kolego Dj KajDi potwierdź moje przypuszczenia: to oczywiście tylko prowokacja z twojej strony?
  • Poziom 28  
    Dj KajDi napisał:

3 imprezy, hmm... Jak zagrasz ze 30-ci, to dopiero będziesz mógł coś powiedzieć o niezawodności i trwałości tego sprzętu (obawiam się, że entuzjazm minie...)

Poza tym pomijam już jakość dźwięku z tych pudełek. Twierdzisz, że jesteś zadowolony. A na jakim sprzęcie, chociażby "klasy średniej" pracowałeś, jaki miałeś do porównania?

Z kolumnami jest jak z piwem- jak całe życie pijesz najtańsze piwko z biedronki (nic mu i pijącym go nie ujmując :D )- będziesz chwalił, bo nie miałeś nigdy w ustach lepszego...