Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Władimirec T25 - Pytanie o podnośnik.

05 Wrz 2012 21:45 13095 6
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam problem z podnośnikiem i zatem kilka pytań. Podnośnik podnosi wolno, wymieniłem zawór przelewowy wraz z gniazdem bez zmian, zamieniłem sekcje z wywrotu bez zmian. Wymieniłem pompę na nsz14, chwilę było ok ale jak regulowałem ciśnienie (podczas regulacji prawie max. obroty i ustawienie na 120bar), problem powrócił obawiam się że pompa się uszkodziła ale czy na pewno to nie wiem.
    A teraz kilka pytań: czy obie sekcje funkcjonują tak samo (dokładnie odbijanie dźwigni przy końcu podnoszenia)? Jak regulować ciśnienie tzn. jakie obroty silnika, gdzie jest miejsce podłączenia manometru i ile ma wynosić 120bar? kolejne dotyczy zaworu zaznaczonego na zdjęciu, do czego on służy, wiem że nazywa się przepustowy ale dokładnej funkcji nie znam.
    Władimirec T25 - Pytanie o podnośnik.

Z góry dziękuję za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    przemas126 napisał:
    czy obie sekcje funkcjonują tak samo (dokładnie odbijanie dźwigni przy końcu podnoszenia)

Obydwie działają tak samo,ale muszą mieć ciśnienie.
    przemas126 napisał:
    gdzie jest miejsce podłączenia manometru i ile ma wynosić 120bar? kolejne dotyczy zaworu zaznaczonego na zdjęciu, do czego on służy, wiem że nazywa się przepustowy ale dokładnej funkcji nie znam.

Przez ten zawór przepływa olej gdy rozdzielacze są w środkowym położeniu.

Opisałem to w temacie białoruś taki sam rozdzielacz,tylko więcej sekcji.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2344765.html
  • Poziom 14  
    Witaj
    W tym poście z linka nie ma nic na temat miejsca podłączenia i sposobu regulacji ciśnienia.
    Ja podłączyłem się pod jedną z zaślepek na siłowniku i podnosiłem na przeciążenie.
    Ten zawór był wymieniony wraz z gniazdem na nowy bez rezultatu. Martwi mnie tylko że mogłem uszkodzić pompę przy regulacji ciśnienia, dodam że przed ustawianiem rozkręciłem zawór bezpieczeństwa i dopiero w trakcie go dokręcałem.
  • Poziom 14  
    Rozwiązałem swój problem. Okazało się, że nowy zawór przelewowy nie spełnia swego zadania, kiepskie wykonanie i sprężyna zbyt słaba, inne średnice otworków/kanałów. Wykorzystałem z niego tylko gniazdo, w swoim starym przeszlifowałem grzybek złożyłem i wszystko jest ok. Ciśnienia nie regulowałem zostawiłem na poziomie 120bar.
    Potwierdzam, że obie sekcje są dokładnie takie same. A przez zawór przelewowy nie tylko przepływa olej przy neutralnym położeniu suwaków ale jest też potrzebny do odbijania dźwigni przy końcu ruchu. Do końca nie wiem jak się to odbywa (brak schematu) ale tak jest.
    Jeżeli ktoś ustawiał ciśnienie w T25 to proszę o info jak?

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    witam zapytam posiadam od niedawna t 25(skrzynia 1 wajcha) a podnośnik ma 2 wajchy ta po lewej oczywiście pług brony góra dół ok a ta obok po prawej jest do czego?jak ją "podnoszę" do góry na dół to nic się nie dzieje?pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Ta dźwignia steruje hydrauliką zewnętrzną.
    Patrząc z tyłu ciągnika, masz po prawej stronie przewód (możliwe, że zaślepiony), nad włącznikiem/dźwignią WOM.
  • Poziom 14  
    A po lewej nad nad zwolnicą drugi, podłączenie jak do siłownika do pługu, bron itp. Możesz je zastosować do wywrotki, obracanego pługa itd.