Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasady wewnętrzne działu Elektronika Retro

Futrzaczek 05 Sep 2012 22:40 22914 0
 • #1
  Futrzaczek
  Admin of Retro group
  Każdy użytkownik, który chce skorzystać zamieścić swój post lub otworzyć nowy temat w dziale Elektronika Retro działu powiniem posiadać podstawowe wiadomości z zakresu:
  - budowy i technologii elementów elektronicznych (transformatory, cewki, kondensatory, rezystory itd.)
  - działania układów zasilających (prostowniki, powielacze, stabilizatory itp.)
  - działania układów elektronicznych (wzmacniacze, generatory, filtry elektryczne itp.)
  - miernictwa elektrycznego (pomiary napięć, prądów itp.)
  - zasad BHP dot. pracy z wysokimi napięciami
  Tematy lub posty niespełniające w/w wymogu będą usuwane do kosza. Nie przewiduje się taryfy ulgowej także dla tych, którzy oczekują "prowadzenia za rączkę", czyli objaśniania krok po kroku.

  Przed zamieszczeniem swojego pytania użytkownik jest zobowiązany do zapoznania się z zawartością tego działu, wraz z przyklejonymi na górze tematami-ogłoszeniami. Zalecane jest także wyszukiwanie odpowiedzi w całym internecie, za pomocą odpowiednich wyszukiwarek.  W dziale Elektronika Retro porusza się zagadnienia związane z budową lub naprawą urządzeń lampowych oraz wykonanych w oparciu o tranzystory germanowe. Mile widziane są również wszelkiego rodzaju tematy technologiczne lub historyczne, ale bezpośrednio związane z elektroniką. Do prezentacji gotowych, zbudowanych przez siebie urządzeń służy dział :arrow: DIY Konstrukcje.

  Tematy rażąco zaniżające poziom, w szczególności typu: "co mogę zrobić z tych lamp?", "czy z tego można zrobić wzmacniacz?" będą usuwane do kosza. W treści tematów proszę używać oznaczenia, jakie są stosowane na lampach bądź w katalogach lamp, czyli nie używamy małych liter. Cyrylicę należy stosować konsekwentnie lub używać wyłącznie transkrypcji. Treści nie spełniające tych wymagań będą usuwane lub zostanie wystosowana prośba o poprawienie błedów przez Autora postu.

  Niszczenie, dewastacja albo demontaż zabytków techniki nie jest popierane. Ich już nie przybędzie.

  Ostatnia modyfikacja: 30 X 2013