Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

moduł connax - moduł connax po sony bravia

darecky77 06 Wrz 2012 11:21 1542 3
  • #1 06 Wrz 2012 11:21
    darecky77
    Poziom 2  

Dzień dobry
    W mojej osiedlowej telewizji kablowej ( Łódź Radogoszcz- wsch. ) jest oferta odbioru tv cyfrowej w której jest mowa o opłacie aktywacyjnej 430 zl ( wyporzyczają dekoder ). Jest też opcja bez dekodera i ta opłata jest o wiele mniejsza bo 40 zł. Aby nie podłączać dekodera do telewizora zamierzam kupić moduł connaxa , włożyć do niego kartę , którą otrzymam w administracji, podpiąć moduł do telewizora pod gniazdo CI a antenę ,tv kablowej, podłączyć normalnie bezpośrednio do telewizora pod gniazdo tv. Moje pytania są w zasadzie trzy. Po pierwsze czy mój to myślenia jest dobry? Po drugie jaki moduł będzie najlepszy? Po trzecie , na co zwracać uwagę czy muszę jeszcze zasięgnąc jakiś informacji w administracji?
    * pomysł z modułem podpowiedziała mi pani w administracji twierdząc , że u niektórych takie rozwiązanie działa ale oni nie dają gwarancji, twierdziła, że jeżeli moduł to connexa tylko
    * mój telewizor to TV 3D SONY KDL-46EX720

0 3
  • #2 06 Wrz 2012 15:03
    egon42
    Poziom 37  

Co tu można poradzić jedynie trzeba poszukać taki moduł który będzie działał z twoim tv i kartą kablówki a z tym bywa różnie trzeba by pożyczać dekodery i testować innej rady raczej nie ma. Następny problem to że moduł działa dzisiaj nie znaczy ze będzie działał wiecznie wystarczy że kablówka coś zmieni i moduł może przestać współpracować z kartą lub tv i wtedy ty masz problem. Ja zawsze doradzam brać dekoder z kablówki bo jak coś przestaje działać dekoder się oddaje i mają dać nowy działający. Jak kupisz dekoder to jak przestanie działać problem jest twój ty musisz szukać rozwiązania problemu a płacić trzeba chodź kablówki się niema bo umowa terminowa.

0
  • #3 06 Wrz 2012 15:30
    darecky77
    Poziom 2  

Ja nic nie piesałem, że chcę kupić dekoder. Dekoder to ja mam w telewizorze, chciałem zakupić jedynie moduł, włozyć do niego kartę z kablówki i podpiąć pod gniazdo CI. I pytanie brzmi, czy tak się da ? A jeżeli tak, to jaki moduł będzie odpowiedni, na co zwrócić uwagę. Może ktoś korzysta z takiego rozwiązania, jeżeli tak będę wdzięczny za pomoc i opinie. Jeżeli wyżej wspomnany pomysł , nie zda egzaminu i jest nierealny i błędny, wtedy przemyślę :
    a) zakup dekodera pod connex - może się uda w cenie do 200 zł
    b) wniesienie opłaty instalacujnej 430zł w administracji
    W tej kolejności

0
  • #4 06 Wrz 2012 15:52
    egon42
    Poziom 37  

darecky77 napisał:
    czy tak się da
    Może się dać może nie, wszystko zależy od tv i karty są 3 rzeczy do zgrania a w takich przypadkach bywa różnie to że u kogoś to działa nie znaczy że u ciebie będzie działać. Jedynie co możesz to brać moduł CI z możliwością zwrotu i testować kilka dni ale i tak jak ci teraz będzie działał to nie znaczy że będzie działał bo kablówka zmieni jakiś parametr i wszytko może się wysypać a jak się wysypie to kablówki to nie będzie interesować bo to nie ich sprzęt.

0