Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens S7-200 (224XP) i Step 7 Micro/Win 4.0 - Obsługa I/O analogowych

eliyahu 06 Wrz 2012 12:44 1695 4
  • #1 06 Wrz 2012 12:44
    eliyahu
    Poziom 11  

Witam, mam problem z programowaniem sygnałów analogowych na Step 7 Micro/Win 4.0 na sterowniku Siemens S7-200 (224XP). Sygnały, mam nadzieję, podłączyłem dobrze jednak nie wiem jak uzyskać do nich dostęp z poziomu Step 7 Micro/Win 4.0.

Czy ktoś z kolegów forumowiczów byłby tak miły i w przystępny sposób wytłumaczył osobie raczkującej w Siemensach? :)

Dzięki i pozdrawiam.

0 4
  • SterControl
  • #2 06 Wrz 2012 15:42
    arwit
    Poziom 27  

Witam!

Rozumiem ze koledze nie chciało się nawet przeszukać forum a oto przykład:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...ghlight=&sid=ab5d00b753cf10d425a234d17a64d1b7

ani zajrzeć do manuala również w wersji polskiej:(fragment)

Wejścia analogowe: AI
    S7-200 przetwarza warto analogów (taka jak temperatura lub napięcie) na wartość cyfrową i umieszcza ją w 16-bitowym słowie. Dostęp do tych wartości odbywa się przez identyfikator obszaru (AI), rozmiar danej (W) i adres bazowy.
    Ponieważ wejścia analogowe mają rozmiar słów i zawsze zaczynaj się parzystą liczbą bajtów (takich jak 0, 2 lub 4) dostęp do nich dobywa się przez parzyste bajty adresów (takie jak AIW0, AIW2 lub AIW4). Wartości wejść analogowych są tylko do odczytu.
    Format: AIW[adres bazowy] AIW4

0
  • SterControl
  • #3 07 Wrz 2012 06:24
    eliyahu
    Poziom 11  

Dzięki za odpowiedź jednak nie rozwiązuje ona mojego problemu. Temat oczywiście udało mi się znaleźć zanim dowiedziałem się od Ciebie :)

Inaczej. Gdy wpisuję przy danym elemencie drabinki 'AIW4' lub dosłownie każde inne, zostaje to podkreślone czerwonym szlaczkiem..

Brak mi tu jakiegoś sposobu na ustawienie, że dane wejście analogowe sterownika, będzie moim AIW4.. Sytuacja wygląda podobnie dla wyjść.

0
  • #4 07 Wrz 2012 13:30
    arwit
    Poziom 27  

Ok ale nie da się określi co robisz źle na wyczucie. Wrzuć zrzut ekranu to popatrzymy. Może używasz bloczku nie przeznaczonego dla słów (word) ale np dla bajtu lub podwójnego słowa

0
  • #5 07 Sty 2015 09:01
    eliyahu
    Poziom 11  

Kolega arwit po wyedytowaniu swojego wcześniejszego posta zawarł odpowiedź na zadane pytanie. Dzięki:

arwit napisał:
    Ponieważ wejścia analogowe mają rozmiar słów i zawsze zaczynaj się parzystą liczbą bajtów (takich jak 0, 2 lub 4) dostęp do nich dobywa się przez parzyste bajty adresów (takie jak AIW0, AIW2 lub AIW4). Wartości wejść analogowych są tylko do odczytu.
    Format: AIW[adres bazowy] AIW4

1