Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Touran - Nie działa tempomat na 6-ym biegu

Pati 06 Sep 2012 12:57 3546 3
 • #1
  Pati
  Level 27  
  W aucie ogólnie jest jeszcze problem z czujnikiem różnicy ciśnienia na filtrze cząstek ale czy to by była tego wina? Czasami auto jakby rozłącza moment obrotowy, ale to niby normalnie przy uszkodzeniu tego czujnika.

  Pozdrawiam!
 • #2
  wojtek2612
  Level 2  
  witam.i podłanczam sie pod temat,mam podobny problem w passacie b6-3c,09r. nie działa mi tempomat na 5 i 6 biegu a na nizszych tak...dałes rade uruchomic tempomat w swoim turanie jak tak to podziel sie wiedza moze mi to pomoże w uruchomieniu mojego???
 • #3
  Pati
  Level 27  
  Powiem szczerze, że nie pamiętam, bo miałem tam więcej różnych problemów. Ale chyba tego nie zrobiłem ale w sumie to pól na pól..... skleroza. Coś mi świta, że problem chyba jest w tym, że sterownik silnika nie widzi zbieżności między obrotami silnika, a prędkością pojazdu. Może złe kodowanie co do skrzyni, innego wyjścia w przypadku manuala nie widzę. Ale czy ja to zrobiłem czy nie to naprawdę nie pamiętam.

  Kodowanie skrzyni ale oczywiście w sterowniku ECU ;)
 • #4
  chomika
  Level 16  
  Miałem ten przypadek w golfie VI po wymianie skrzyni na inną, (gdyż orginalna głośno pracowała), na 4 i 5 biegu nie działał tempomat nawet na 3 jak przyspieszałem manetką w końcu rozłączał, w sterownikach brak błędów. Pomogła wymiana skrzyni na właściwą innej możliwości niewidziałem, przekodowywania nic nie dawały. Więc podejrzewam w waszych przypadkach inną skrzynie lub podmieniony wsad sterownika silnika.