Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Touran 1.9 tdi 2005r - centralny zamek nie zamyka nie otwiera przednich drzwi

hgw 06 Sep 2012 15:21 5451 1
    hgw
    Level 13  
    Witam
    Jak w temacie dodam jeszcze , że nie działają elektryczne lusterka oraz kierunkowskazy w lusterkach . A zaczęło się od tego ,że przednie drzwi itd.działały bez zarzutu chodziło o to , że nie działał wskaźnik temperatury i po włączeniu zapłonu wiatraki przy chłodnicy kręciły na maksa . Po kilku godzinach poszukiwań doszedłem ,że uszkodzony jest kabel łączący czujnik temperatury z komputerem . Jest to wiązka przewodów owinięta izolacją . Nie chciałem nic odwijać więc zrobiłem mostek i dolutowałem drugi przewód i puściłem go obok starego . Wszystko zaizolowałem i poskładałem do kupy i problem z temperaturą i wiatrakami się skończył .Już się ucieszyłem lecz po jakimś czasie gdy chciałem zamknąć samochód pojawił się kolejny problem związany z drzwiami . I teraz moje pytanie czy ta wiązka gzie był przerwany przewód mogła mieć wpływ na działanie drzwi . Dodam jeszcze ,że wszystkie bezpieczniki są sprawne ,przewody łączące drzwi z kabiną wyglądają na całe ale jeszcze ich miernikiem nie sprawdzałem więc nie mam pewności . Gdy próbuje zamknąć kluczykiem ręcznie to zamykają i otwiera się tylne drzwi i od kierowcy , a pasażera zostają otwarte .
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    hgw
    Level 13  
    Usterka znaleziona , przyczyną usterki było brak napięcia na sterownikach .
    Zamykam.