Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alienware M17xR3 - Matryca LCD - bad piksele

McGoof 06 Wrz 2012 15:37 567 0
  • #1 06 Wrz 2012 15:37
    McGoof
    Poziom 8  

Witam,
    Mam notoryczny (już 3 raz) problem z matrycą. Mianowicie po pewnym okresie użytkowania (ok. 2-3 miesiące) zaczynają się na niej pojawiać bad pixele. Są to zarówno całe piksele, jak i subpiksele (np. jeden czerwony). Zdarzają się też "skazy" na matrycy, które są rozmazane na kilka sąsiadujących pikseli i wyglądają jak kurz między matrycą a podświetleniem. Obecnie mam już trzecią matrycę po 2 wymianach technika i problem dalej występuje... I stąd moje pytanie.

Z racji, iż często transportuję laptopa - codziennie do pracy - czy piksele mogą być efektem np. wstrząsów przy noszeniu? Nie rzucam plecakiem i raczej dbam o lapka, ale dziwi mnie, że już trzeci raz pojawiają się takie problemy (za każdym razem defekt jest inny i w innym miejscu). Czy może jest to po prostu wina matrycy i jej słabej jakości?

I jeszcze przy okazji pytanie natury czysto technicznej - jeśli użyję polaryzatora przed tą matrycą, to w przeciwieństwie do innych - nie powoduje to zaciemnienie obrazu, a jedynie zmianę koloru (na niebieski albo pomarańczowy). Czy orientuje się ktoś, z czego to wynika i w jakiej technologii wykonana jest ta matryca? Wiem tylko tyle, że to aktywne TFT...

0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo