Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Ericsson W395 - Biały ekran - jak odczytać dane z karty pamięci?

06 Wrz 2012 16:07 2667 5
  • Poziom 2  
    Witajcie!

Po ok. 2,5 roku użytkowania uszkodziła mi się tasiemka łącząca elektronikę z wyświetlaczem telefonu W395. Wiem, że na Allegro można taka tasiemkę zakupić za 4 zł + koszt dostawy, ale zakupiłem już nowy telefon i potrzebuję tylko wyciągnąć dane z karty miniSD telefonu (dane kontaktowe, zdjęcia, muzyka). Chciałbym to zrobić podłączając stary telefon do kompa i za pomocą programu (np. Sony Ericsson PC Suite) pobrać głównie kontakty by ponownie je wgrać na nowy aparat (także Sony). I tu pojawia się problem, gdyż nie pamiętam dokładnie układu opcji w Menu W395 a aby nawiązać łączność z komputerem należy "w trybie gotowości wybrać: Menu > Ustawienia > karta Łączność > USB > Pamięć masowa" - tyle mówi instrukcja użytkownika. Jak możecie się jednak domyśleć, na moim białym ekranie nic nie widać i nie wiem jak do tego nawiązania połączenia doprowadzić. Stąd prośba do czynnego użytkownika W395 aby mnie poprowadził jak ślepca po Menu abym dotarł gdzie trzeba (np. w postaci: menu - 2x do dołu - enter - 1x w dół - enter - 2x w prawo - enter... itp. gdzie enter oznacza środkowy klawisz wyboru).

Pozdrawiam
    gragis

Ps. Nie polecajcie mi proszę przełożenia karty do czytnika w kompie bo nie mam takowego czytnika dla kart miniSD i musiałbym się dodatkowo gimnastykować z zakupem, a kabelek USB do kompa mam ;)

• Poziom 32  
    Po pierwsze nie mini sd a m2 z tego co pamiętam w sony na włączonym telefonie i podpięciu usb są tylko 2 opcje pamięć masowa albo pamięć telefonu i wybierasz strzałką góra dół i akceptujesz środkowym i powinno ci załapać.
  • Poziom 2  
    Fakt zdałem się na marną pamięć i pomyliłem kartę miniSD z M2 niemniej wydaje się być trudniejsza droga do nawiązania połączenia komórki z kompem niż opisana przez Ciebie, Siedziałem wczoraj ok. godziny na próbie nawiązania kontaktu wykorzystując i Twoją podpowiedź i co mi tam tylko przyszło do głowy i nic. Zacząłem nawet myśleć, że świeżo odpalana komórka, po dłuższym rozstaniu z baterią zgłasza na początku jakieś monity o podanie aktualnej godziny, daty i takie tam i być może po omacku nawet tego etapu nie udaje mi się obejść. Sam już nie wiem. Zaczynam nieco rozumieć niewidomych. Przydałby się, jak wspominałem, jakiś "aktywny" użytkownik W395 - może rzuciłby trochę światła na tą sytuację i poprowadziłby mnie za ręką począwszy od włączenia komórki po podłączenie kabelka i komunikację z kompem. Na to liczę.

Ps. Gdyby choć producentowi zechciało się stworzyć drzewo dostępnych w aparacie funkcji byłoby ułatwiłoby to sprawę ;)
  • Poziom 2  
    1. Nie, nie miałem sparowanego przez BT telefonu - opcja w tel. wyłączona, więc raczej odpada.
    2. No to mamy szczególny przypadek, że z tą sytuacją MyPhoneExplorer sobie nie radzi.
    3. W instrukcji, a od niej zacząłem, nie ma rozkładu funkcji, nie ma nawet zdjęcia rozkładu menu głównego a co dopiero menu podrzędnych czy zrzutów ekranu w konkretnych sytuacjach.

Nadal klapa :(

Ps. Po podłączeniu aparatu czasem, bo nie zawsze, wyskakuje pod systemem WXP okienko "Autoodtwarzanie..." ale mieli i mieli i nie dochodzi do połączenia i dodania nowego napędu w Exploratorze Windows. W Eksploratorze nawet już wstępnie pojawia się literka nowego dysku wymiennego, ale próba podejrzenia jego zawartości w tym momencie kończy się zawieszeniem Eksploratora. Próba nawiązania w tym momencie kontaktu poprzez MyPhoneExplorer kończy się fiaskiem - komunikat: "Połączenie z telefonem nie mogło zostać nawiązane: Nie można otworzyć COM7! (Nie można znaleźć portu)"
  • Poziom 2  
    Poddałem się i kupiłem czytnik kart i już tylko jako ciekawostkę dodam, że na karcie pamięci nie było żadnych kontaktów, których się spodziewałem. Odzyskałem tylko kontakty z karty SIM a część zapisanych na M2 zapadła się pod ziemię.
    Dzięki za pomoc i
    pozdrawiam