Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] VW Touran 1.9 TDI 90KM '08 - błąd P0341 P3008

06 Wrz 2012 18:16 9732 6
  • Poziom 13  
    Witam. Mam tourana 1.9tdi 90km ktory mial roboniony remont silnika ponieważ obróciła się panewka. Wszystko złożone jak się należy a samochód nie chce odpalić. Wyrzuca błędy P0341 i P3008 związane z wałkiem rozrządu G40 a także pali mi się ESP. Z samostartu odpala bez problemu. Prąd dochodzi do czujnika, czujnik jest wyczyszczony i dalej nie mogę go odpalić. Macie może jakieś sugestie.?
  • Poziom 39  
    Jeżeli sprawdziłeś czujnik wałka i kable, to źle złożony rozrząd.
  • Poziom 10  
    Jeśli miałeś rozłączony akumulator przy naprawie ( myślę ze miałeś), to po podłączeniu go z powrotem będzie pa
    palia się kontrolka ESP. Wystraczy kawalek ruszyc z predkoscia okolo 20km/h i kontrolka powinna zgasnac .
  • Poziom 13  
    też stawiam na zle złożony rorząd
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Pierścień magentyczny czujnik położenia wału do sprawdzenia /od strony koła zamachowego/
  • Poziom 13  
    Możliwe jest w tych silnikach że koło wałka rozrządu pasuje w kilku miejscach.?

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

A jeżeli rozrząd byłby źle ustawiony to był silnik nierówno pracował.

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

A jeszcze mam pytanie ponieważ podczas kręcenia powinien iść prąd na pompowtryski a po sprawdzeniu miernikiem nie idzie na nie żadne napięcie. Co daje prąd czy impuls na pompowtryski.?

Dodano po 1 [godziny] 49 [minuty]:

Problem rozwiązany. Przyczyna czujnik obrotów silnika. Dziękuje za podpowiedzi.
  • Poziom 13  
    Problem rozwiązany. Przyczyna czujnik obrotów silnika. Dziękuje za podpowiedzi.