Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiany ciśnienia w prysznicu, hydrofor AF 300

06 Wrz 2012 19:09 4287 4
  • Poziom 2  
    Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem zmiany ciśnienia w moim prysznicu. Raz woda leci z większym ciśnieniem, a raz z mniejszym (na zmianę).
    Podejrzewam że problem tkwi w moim zbiorniku hydroforowym AF 300 firmy ELBI.

http://www.scribd.com/doc/37941879/Elbi-Tanks - szczegółowe dane

Czy mam zwiększyć ciśnienie w pompie? Jeśli tak to o ile? proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Divad97 napisał:
    Od jakiegoś czasu zauważyłem zmiany ciśnienia w moim prysznicu.

Te zmiany występują tylko pod prysznicem? a może w każdym kranie w domu? Jeśli tylko pod prysznicem to szukaj przyczyny w samym prysznicu...
  • Poziom 38  
    Pod prysznicem daje się to najbardziej odczuć.
    To jest zło konieczne, różnica pomiędzy załącz, a wyłącz wyłącznika ciśnieniowego.
    Sprawę załatwiłby reduktor ciśnienia na wyjsciu zbiornika i podniesienie ciśnienia wyłączenia hydroforu, aby mieć zawsze te 3 bary ustawione na reduktorze.
    Widziałem już za 130zł jakieś prostsze.
    Na wsi mają taki hydrofor i ogrzewacz gazowy, więc znam te skoki cisnień i temperatur, - nie do zaakceptowania.
    Należy też sprawdzić, czy w przeponie zbiornika jest wystarczająco dużo powietrza, aby hydrofor nie włączał się jak głupi w krótkich przedziałach czasu.
  • Poziom 2  
    Dziekuje za odpowiedź.
    Ale mam też drugi problem, nie wiem jak uzupełnić odpowiedni stan powietrza w zbiorniku. Podaję ze powinno byc 1,5 barów a maksymalnie do 10 barów. Mój problem polega na tym, że nie wiem kiedy wpompować 10 barów, jeśli wpompuje przy małym ciśnieniu wody, to boję się ze go rozerwie. A jeśli pompa dobije wody juz maksymalnie to jeśli próbuje wpompowac powietrze to tylko do 4 barów. Jeśli ktoś może to niech mi wytłumaczy krok po kroku jak mam to zrobić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Nie rozerwie- wypuść wodę do zera i napompuj ok 2,5 Bara.
    Wiesz naturalnie, że ten zaworek jest pod plastikową zaślepką ?