Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens gigaset i prezentacja numeru dzwoniącego (CLIP)

24 Sty 2005 20:05 7663 12
  • Poziom 10  
    Witam,

narazie 4 pytanka odnośnie Siemens Gigaset:

1. Czy jest ważne z jakiego kraju pochodzi słuchawka gigaseta, żeby wyświetlała numery przychodzące? Czy polskie słuchawki (z tą nieszczęsną homologacją) przy współpracy z bazą niemiecką wyświetlą numer?

2. Jak mogę pobrać wsady do pamięci, jeżeli nie mam jeszcze punktów?

3. Czy już ktoś rozpracował szybki sposób unlockowania CLIP'a?

4. Czy pojawiły się polskie Gigasety z CLIP'em?

Reszta pytań później ;)

Posiadam Siemensy:
    Gigaset 2015 (baza z sekretarką) + Gigaset 2000S (słuchawka) - Niemcy
    Gigaset 3010 (baza) + Gigaset 3000 Comfort - niewiadomego pochodzenia (ale chyba Polska)
    Gigaset 3015 (baza z sekretarką) + Gigaset 3000 Comfort - niestety Polska
    Gigaset 3000 Classic - niewiadomego pochodzenia (ale chyba Polska)

Wszystkie instrukcje pościągałem. W polskich temat CLIP wycięty, a w zagranicznych coś tam o CLIP'ie jest napisane.

P.S. Dla informacji tych, którzy lubią odpowiadać standardowo "wyszukaj" (tylko szkoda, że wszędzie idą texty "wyszukaj", a zero konkretów), żeby nie pisali jeżeli nie chcą pomóc.

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    1) Słuchawka ma mało do "gadania" jeżeli chodzi o taką funkcję jak CLIP. Praktycznie wszystko zależy od bazy i najlepiej żeby do bazy była zameldowana odpowiednio do niej przewidziana słuchawka (starsze modele odpadają).

2) Poproś o ofiarowanie punktów lub żeby ktoś Ci wysłał na email potrzebne pliki.

3) Tak. Jest na forum ale to już musisz poszukać.

4) Z tego co mi wiadomo to sa już od dosyć dawna.

PS Jeżeli chcesz dowiedzieć się szczegółów odnośnie posiadanego sprzętu Gigaseta, to napisz jakiej są produkcji wg napisu pod obudową oraz wersję płyty i procesora. Są ty Fachowcy którzy tylko spojrzą i już wiedzą co ten model ma a czego nie ma.
  • Pomocny post
    Specjalista od telefonów
    Każda słuchawka z serii G2000 i G3000 pokaże clipa -jezeli go dostanie z bazy.
    Bazy Gigaset 2015 Plus G 2011 ,gigaset 3010 i 3015 miały clipa.
    Jeżeli z Niemiec to musi być.Z polskimi bywało różnie jedne miały inne nie. Wymiana wsadu nie zawsze pomaga- kilka wariantów hardwarowych.
    Na pewno nie ma i nie bedzie miała baza G2015 i G2010-brak układu do detekcji.Bazy z Francji -są kłopoty z identyfikacją-raczej nie działa.
    Wszytkie oczywiście w systemie FSK.
    WW
  • Poziom 10  
    Dzieki za odpowiedzi!

No to zaczynam rozgryzać Gigaset 3010... (chyba wersja polska - CLIP nie działa)

Czy posiada ktoś schemat do 3010 jesli tak to prosze na maila lub udostepnic dla "bezpunktowcow"?

Który eeprom działa bez zarzutu?(także proszę o udostępnienie)
    Jeżeli faktycznie jest sprzętowa różnica w Gigaset 3010 to na co mam zwrócić uwagę, gdy chcę sprawdzić czy mam nowszą czy starszą wersję?

Pozdrawiam

Dodano po 6 [minuty]:

Gigaset 3010

Procek: Infineon V27A446 GSET3010 PMB5725 V2.410 Germany 0013
    PG: S30852-Q1306-5201-2 (biała naklejka przy antence)
  • Poziom 10  
    Szukam kogoś z Poznania lub okolic, kto ma programator do tych eepromow i mógłby mi przegrać wsad do Gigaseta 3010! Bo przecież nie będę tego wysyłał do Wawy i płacił 120 zł, jak za takie pieniądze mogę mieć nowiutki telefon.

P.S. Nigdy w życiu nie kupię nic Siemensa.... Więcej awarii i problemów niż z innymi firmami (porażki Siemensa: C35i; SL45i; CLIP w Gigasetach; parkomaty i tramwaje w Poznaniu, które mają iść do zwrotu; itp.)
  • Poziom 15  
    A właśnie że G2015 ma identyfikację. Sam robiłem kilka sztuk. Owszem polska wersja nie ma i trzeba włączyć. W moim przypadku to była kwestia przegrania eepromu. Ale troszkę posiedziałem nad tematem i udało się. Wystarczy zmienić jedną komórkę i gotowe, nie trzeba przegrywać całej zawartości eeprom a co się z tym wiązało powtarzającego się numeru "imei" bazy.
    Jeśli temat jeszcze aktualny to pisz.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    długalus- czy potrafisz uaktywnić CLIP we francuskiej wersji Siemensa S-100 ? Tam jest oczywiście fabryczny clip, ale "francuski" nie działa na polskich centralach :(
  • Poziom 15  
    Niestety z francuzami to miałem mało do czynienia. Można spróbować przegrać eeproma z polskiej wersji - powinno zadziałać. Jak zanjdę wsad to go wrzucę na forum.
  • Poziom 11  
    słuchajcie wszyscy. To jak w końcu uruchomic ten CLIP w G2015 plus pl? O co tu chodzi z tymi blokadami? Jak ma to po co był blokowany? To jakiś idiotyzm. Jak wobec tego mozna wrzucic soft do bazy aby odblokować CLIP i czym? Proszę o konkrety bez lania wody.
  • Specjalista od telefonów
    To teraz posłuchaj Ty.
    Uważnie.
    1-Można uruchomić na G2015 plus. potrzeba umieć zczytać i zapisać eeprom bazy i mieć wsad z tegoż eepromu z aktywnym Clipem
    2-był blokowany na żądanie ministerstwa komunikacji aby można było udzelić HOMOLOGACJI i wprowadzic na rynek.(pozagiełdowy)
    3- tak to idiotyzm.
    No i mały szczegól-tzw "niezależni" dostawcy sprowadzali Gigasety bezpośrednio z Niemiec lub z innych krajów-te oczywiście jak miały Clipa to działał stąd całe zamieszanie..
    I musisz pamiętać ze Clipa po pierwsze trzeba mieć w linii-to płatna usługa.
    No i najważniejsze są gigasety 2015 i 2010 (bazy oczywiście) oraz G2015 plus i G2011 Te pierwsze nie mają i nigdy nie będą miały Clipa-nie mają układu do detekcji i żadne sztuki z eepromami nie pomogą.(a tylko uwalą bazę)
    Wszystkie mają na dodatek kilka wesji hardwarowych... I wszystkie były w Polsce z dopiskiem "PL" Co nie znaczy "plus".!!!!!!!!!!!!!!! A eepromy do każdej wersji trochę się różnią.
    Praktyka wyglada tak.
    Robisz reset bazy (nie pytaj jak-poszukaj na forum,jest mały trick..)
    Bez rozbierania bazy przez 3 małe otworki zczytujesz EEPROM (tez nie pytaj jak-opis programatora,programu jest na forum,do zlepienia w 15 minut za 5 pln.).
    ZAPISUJESZ TO CO ZCZYTAŁEŚ!!!!!!!!!!! (jw)
    W edytorze HEX zmieniasz kilka komórek w tak zczytanym wsadzie.(jw)
    Zapisujesz to do EEPROMu bazy. (JW)
    LUB wczytujesz wsad od bazy o takiej samej serii z aktywnym CLIPEM
    Meldujesz słuchawke. (jak się da)
    JAk sie nie da -powtarzasz to co zrobiłeś.
    JAk zameldujesz słuchawkę sprawdzasz telefon ,na CLIPA też.
    JAk nie działa wariuje- zapisujesz oryginalny wsad. ten co go zapamiętałeś na powrót do bazy.Wyglada że w tej wersji płyty nie da zrobić-inna wersja płyty..do wsadu co miałeś..lub edytowałeś złe komórki..
    (Wsad to żargonowa nazwa pliku binarnego zawartości pamięci...):
    JAk działa idziesz na piwo.
    Wsady do EEPROMÓW są na innych forach ,nawet na rosyjskich.
    JAk Ci się nie chce,nie masz czasu,nie umiesz-kup na allegro lub giełdzie baze G 2015 PLUS z Niemiec,od szrotmenów.. i masz to za 40 pln z głowy.

ITBBNT
    (i to by było na tyle..)
    WW
  • Poziom 11  
    @W.Wojtek, dzięki za oświecenie mnie. Spróbuje poszukać tego co napisałeś. Jeżeli nie znajdę, a juz wstępnie szukałem, i nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać, to sie odezwę.

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

@W.Wojtek, nie moge nic znaleźć. Na rózne sposoby wpisuje w wyszukiwarkę rozne słowa. Nic nie wyrzuca. Może jakieś linki do opisów, o których piszesz?
    Dzieki,
  • Specjalista od telefonów
    Poczytaj odpowiedzi na swoje posty...
    WW
  • Poziom 10  
    Odświeżę temat a jak z CLIP w Gigasetach tych z UK ? chodzi konkretnie o model Gigaset S810A