Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

President Lincoln - Brak modulacji FM odbiór i nadawanie.

mirek210 06 Sep 2012 22:14 2304 4
    mirek210
    Level 16  
    Witam serdecznie jak wyżej w temacie mam problem z radyjkiem mianowicie,w emisji FM brak odbioru a na nadawaniu brak modulacji,wygnał w.cz jest ok ,pomiar częstotliwości nadajnika też ok.Pozostałe emisje pracują jak ta lala bez zarzutu,częstotliwość i moce nadawania ok. Szukałem na forum lecz nic nie znalazłem więc proszę o jakieś podpowiedzi.
    Nadmieniam że radyjko kupiłem 3 lata temu i FM już nie działał,teraz pracuje na stacji bazowej więc FM by się przydał.
    Z góry dziękuję .
    oj
    Level 42  
    No ale jakieś pomiary trzeba wykonać.

Tor Rx FM:
    Po przełączeniu na FM, sprawdzić czy CPU otrzymuje prawidłowe stany z przełącznika obrotowego; piny 25, 26, 27 -> +5V oraz załączenie zasilania płytki FM ten sam przełącznik -> +8V (pomiar na płytce FM, pin4 - IC401)
    Płytka odbiornika FM; czy otrzymuje sygnał wejściowy po mieszaczu (blok BFP, L113..115); czy otrzymuje sygnał z PLL 10.240MHz do IC401
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    oj wrote:
    ... czy otrzymuje sygnał z PLL 10.240MHz do IC401

A, który dość często "wyskakuje" ze złącza na PCB PLL - wada mechaniczna złącza.

President Lincoln - Brak modulacji FM odbiór i nadawanie. poglądowa w PCB President Lincoln - Brak modulacji FM odbiór i nadawanie.

Pozdrawiam.
    TASIOR101
    Level 10  
    witam ja w swoim linkolnie mam inny problem.po przypadkowym podłączeniu odwrotnie biegunów w radiu spalił się tda 1905 i 7808 po wymianie elementów radio ożyło jednak został problem taki ze cały czas jest załączony TX mic jest Wypięte przy tym mam wrażenie jakby odbiór tez był za wszelką pomoc z góry dziękuje

Podpinasz się pod temat i to zupełnie z niezwiązanym problemem jak w tytule tematu.
    Regulamin pkt 3.1.14.
    Czytaj zalecenia w dziale - głównie to https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1725727.html .
    [SP5ANJ]