Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia KDL-32bx300 - matryca nie wyświetla, tylko rozmyty jeden kolor

gwiazda.z 06 Wrz 2012 22:42 5085 8
  • #1 06 Wrz 2012 22:42
    gwiazda.z
    Poziom 11  

Wiem, nie do końca jestem ok z regulaminem. Ale gdzie mam napisać jak jestem zielony nie umiem dokonać pomiarów a chcę wiedzieć chociaż trochę co dolega mojemu tv. Objaw jest taki jak na załączonych zdjęciach, włączamy TV słychać dźwięk, początkowo matryca jest czarna i stopniowo robi się jaśniejsza ale nie widać nic na niej. Rusza się tylko linia pikseli na górze widoczna na zdjęciu. Na co to wam koledzy wygląda, uszkodzona matryca czy jest szansa że może to być coś innego??

P.s. Powiem szczerze że kiedy naprawiałem telefony komórkowe i bardzo często bywałem na elektrodzie to bardzo łatwo było tu uzyskać odpowiedź nawet jeśli było się zupełnie zielonym (tu trzeba podkreślić to słowo) a tu w dziale RTV totalnie nie wiem cze się spodziewać kiedy pisze posta. Wczoraj napisałem już raz o tym ale wylądowałem w koszu, jakoś tu nie przyjaźnie. Może tym razem się uda. Sony Bravia KDL-32bx300 - matryca nie wyświetla, tylko rozmyty jeden kolor Sony Bravia KDL-32bx300 - matryca nie wyświetla, tylko rozmyty jeden kolor Sony Bravia KDL-32bx300 - matryca nie wyświetla, tylko rozmyty jeden kolor

0 8
  • Pomocny post
    #2 06 Wrz 2012 23:31
    lamer.
    Poziom 33  

gwiazda.z napisał:
    P.s. Powiem szczerze że kiedy naprawiałem telefony komórkowe i bardzo często bywałem na elektrodzie to bardzo łatwo było tu uzyskać odpowiedź nawet jeśli było się zupełnie zielonym (tu trzeba podkreślić to słowo) a tu w dziale RTV totalnie nie wiem cze się spodziewać kiedy pisze posta. Wczoraj napisałem już raz o tym ale wylądowałem w koszu, jakoś tu nie przyjaźnie.

Bardzo mnie wzruszyłeś tą wypowiedzią, więc postaram się Ci pomóc.
    gwiazda.z napisał:
    Objaw jest taki jak na załączonych zdjęciach,

Sądząc po zdjęciach, uszkodzona matryca. Ale zaznaczam, że to tylko diagnoza na podstawie zdjęć.

0
  • #3 06 Wrz 2012 23:37
    władca kont
    Poziom 9  

Cytat:
    Wiem, nie do końca jestem ok z regulaminem. Ale gdzie mam napisać jak jestem zielony nie umiem dokonać pomiarów a chcę wiedzieć chociaż trochę co dolega mojemu tv

To po prostu oddaj do serwisu.

0
  • #4 06 Wrz 2012 23:53
    lamer.
    Poziom 33  

władca kont napisał:
    To po prostu oddaj do serwisu.

Po co?
    Na podstawie zdjęć też można naprawiać, wymieni matrycę, a jak wymiana nie pomoże będziemy zgadywać dalej. Kiedyś się trafi.

0
  • #5 06 Wrz 2012 23:58
    władca kont
    Poziom 9  

Chciałem mu oszczędzić zbędnych kosztów. Ale jak ktoś jest uparty jak osioł, to rzeczywiście nic nie poradzimy. Niech wymienia.

1
  • #6 07 Wrz 2012 08:43
    gwiazda.z
    Poziom 11  

No dobrze, więc co tu trzeba sprawdzić (pomierzyć) żeby upewnić się co do tego iż jest to matryca??

0
  • Pomocny post
    #7 07 Wrz 2012 09:17
    LCD-LED-PDP

Poziom 27  

Sprawdź VGH i VGL na T-CON, następnie sprawdź to samo na Gate Driverze. Jeżeli masz ok to raczej uszkodzona matryca. Na bocznych fleksach nie sprawdzisz b seria matryc samsunga AA i AP ich nie ma i nie można naprawić uszkodzeń we szkle. Pozdrawiam

1
  • Pomocny post
    #8 07 Wrz 2012 10:57
    lisek
    Spec od monitorów

Nieś do serwisu , bo w tej serii sony T-con (płytka jest nie-współdzielna , opisana jako 20AP04 S4L) był montowany w matrycy LTY320AP04/05
    Wymiana w całości.

Cytat:
    na Main : PNX85433EH1, 24C64W, 25P10VP.

Sony Bravia KDL-32bx300 - matryca nie wyświetla, tylko rozmyty jeden kolor

p.s

Jak masz pojęcie o elektronice, pomiarach , osprzęt można naprawić .
    Dla mnie uszkodzenie w T-con.

Dziwne , że led nie miga error.
    Troszke o tych T-con na
    Link
    lub http://www.avguide.bg/forum/index.php?topic=26.95;wap2

0
  • #9 07 Wrz 2012 15:27
    władca kont
    Poziom 9  

Płyty głównej bym nie wykluczał. Obraz na zdjęciach jest zawsze statyczny i zobaczenie zachowania matrycy na żywo może radykalnie zmienić podejrzenia. Zakłócone sygnały LVDS mogą dać podobne objawy. Tymbardziej, że treść obrazu jest tylko jednego koloru. Także sprawa otwarta i na troje babka wróżyła.

0