Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo 3000 N200 - nie włącza się, wentylator działą przez 2s.

06 Wrz 2012 23:19 3183 11
  • Poziom 12  
    Laptop bez zasilacza w ogóle się nie włącza. Po podłączeniu ładowarki i włączeniu na jakieś 2s zapala się kontrolka pracującego dysku i słychać wentylator. Po tym czasie cisza, gaśnie dioda dysku i przestaje pracować wentylator. Świeci się jedynie kontrolka "Z" i słychać obracający się dysk...
    Z tego co wyczytałem na forum to doszedłem do wniosku że pewnie padła karta graficzna. Niestety ciężko kupić taką kartę a koszt też pewnie około 200zł więc nie chciałbym kupować w ciemno.
    Czy jest jakiś prosty sposób aby się upewnić czy to na pewno karta graficzna? Nie znam się na elektronice więc raczej nie będę potrafił zrobić odpowiednich pomiarów napięć (z resztą miernik który mam pewnie się do tego nawet nie nada bo to jakaś chińszczyzna za kilka zł.). Do serwisu też raczej się nie opłaca oddawać bo laptop jest mniej wart niż bym za naprawę zapłacił. Dlatego proszę o poradę czy jest jakiś sposób żeby to sprawdzić ewentualnie czy opłaca się ryzykować z zakupem karty graficznej?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    RaaaD napisał:

Czy jest jakiś prosty sposób aby się upewnić czy to na pewno karta graficzna? Nie znam się na elektronice więc raczej nie będę potrafił zrobić odpowiednich pomiarów napięć (z resztą miernik który mam pewnie się do tego nawet nie nada bo to jakaś chińszczyzna za kilka zł.). Do serwisu też raczej się nie opłaca oddawać bo laptop jest mniej wart niż bym za naprawę zapłacił. Dlatego proszę o poradę czy jest jakiś sposób żeby to sprawdzić ewentualnie czy opłaca się ryzykować z zakupem karty graficznej?

Nie ma takiego sposobu.
  • Poziom 12  
    Czyli równie dobrze może być uszkodzone coś innego? I kupowanie w ciemno karty graficznej to spore ryzyko?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    RaaaD napisał:
    Czyli równie dobrze może być uszkodzone coś innego? I kupowanie w ciemno karty graficznej to spore ryzyko?

Bez wykonania szczegółowej diagnozy kupowanie karty nie ma sensu.
  • Poziom 12  
    Rozumiem.
    Czyli raczej już nic z niego nie będzie...
    Dziękuję za radę!
  • Poziom 10  
    dziwne ale mam identyczny problem w lenovo 3000 n100
    więc jak ktoś rozwiązał ten problem to proszę o wskazówki
    o ilę ktoś jeszcze zajrzy na ten post
  • Spec od komputerów
    Bez wykonania szczegółowej diagnozy nie można jednoznacznie podać co jest uszkodzone.
  • Poziom 10  
    Ogólnie myślałem że założyciel tematu może doprowadził sprawę do końca.

Po za dym mam w miejscowości szrotownię elektroniczną i podejrzewam że uda mi się znaleźć jakiś zastępczy układzik chipsetu intela jak nie ruszy nie poniosę dużych start a poczytałem że powinno pomóc : )
  • Spec od komputerów
    mgdyzio napisał:

Po za dym mam w miejscowości szrotownię elektroniczną i podejrzewam że uda mi się znaleźć jakiś zastępczy układzik chipsetu intela jak nie ruszy nie poniosę dużych start a poczytałem że powinno pomóc : )

Możesz to wyjaśnić?
  • Poziom 12  
    mgdyzio napisał:
    więc jak ktoś rozwiązał ten problem to proszę o wskazówki
    o ilę ktoś jeszcze zajrzy na ten post

No niestety, komputer leży w kącie.
    Może się wybiorę do serwisu i zaryzykuję. Za jakieś 200zł jeszcze by się opłacało to zrobić, no może do 300 ale powyżej to już raczej bez sensu dziadka reanimować.
  • Poziom 11  
    Może macie tu do czynienia z przypadkami jakie miałem ja. Piszę w liczbie mnogiej bo już 2 razy w Lenovo N100 3000 miałem taki sam problem, i zakładam że zdarza się to częściej w lapkach tej serii. Wyjmij baterię i podłącz zasilacz bez niej. To problem z baterią powoduje jego wyłączanie po krótkim czasie (kilka, kilkanaście sekund) - jeśli nie potrzebujesz baterii wcale (korzystasz z kompa jako stacjonarny) to masz naprawione.
  • Poziom 12  
    W moim przypadku to nie było to tylko uszkodzona płyta główna.
    Okazało się ze miałem akurat serię bez samodzielnej karty graficznej gf tylko z zintegrowaną na płycie głównej. Wymieniłem płytę główną i komputer działa.