Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połaczenia dekodera tp z liveboxem

06 Wrz 2012 23:38 1632 3
  • Poziom 9  
    witam wszystkich.
    prosze was o porade bo zalamuje już rece. Otóż przejalem po kims dawno stworzona siec, ktora wyglada nastepujaco: router livebox 2.0 jako serwer od niego idzie kabel na switcha 8 portowego tp-link z ktorego rozsyłany jest internet na 3 sasiadów kwatery na gorze oraz dekoder tv od tp na gorze. Wszystko smigalo po drobnych poprawkach az milo az od ostatniej burzy gdzie gruchnelo w jedna z przewieszek i zabezpieczenie nie dalo rady. przerwalo jeden kabel eth spalilo 2 router u sasiadow oraz switch stracil dwa porty. Po wymienie sprzetow dekoder od tp nie laczy sie z siecia. jednak zas jesli podlaczy sie go nei przez switch tylko bezposrednio to zaczyna sie lączyc normalnie. router tp link wr 740n na kwaterach rozdziela neta i od niego idzie eth do dekodera. I przestalo mu sie to podobac. router jest jedna podsiecia z wylaczonym dhcp a wiec dhcp sterowane jest z liveboxa. Pomozcie prosze. Pozdrawiam
  • Switche POE
  • Poziom 24  
    Z moich doświadczeń wynika, że jeśli podłączysz jeden ruter do drugiego i wyłączysz na "ostatnim" dhcp to można podłączyć tylko i wyłącznie jedno urządzenie (ip nadawane jest "na ruter" więc dwa urządzenia jednocześnie nie będą działać). Jeśli wcześniej to działało to widocznie do tej pory ja coś źle podłączałem. Dekoder to już jest inna bajka, trzeba go podłączać bezpośrednio do LB albo szukać tutoriali dla konkretnych ruterów.
  • Switche POE
  • Specjalista Sieci, Internet
    Wymień switcha zatem.
  • Poziom 10  
    Miałem podobny problem, to też było po burzy. Uszkodzony switch. Wymieniłem i gra:)