Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralki Bosch - które z Niemiec, które z rozbieralnym zbiornikiem na wodę

07 Wrz 2012 12:33 24840 2
  • Poziom 19  
    Witam
    3 lata temu zakupiłem pralkę Bosch model WLX20361/19PL (slim, produkcja w Niemczech), żona zadowolona, brak usterek, no i kolega TomekCarlos z tego forum, potwierdził, że bęben ma rozbieralny i rozkręcany.

mając takie doświadczenie z pralką stoję teraz przed wyborem kolejnej pralki do innej lokalizacji, no i wybór z oczywistych powodów padł na Bosch, tyle, że teraz są już nowsze modele i mogę sobie także pozwolić na pełnowymiarową.

no i tu moje pytanie, które modele, zarówno pełnowymiarowe jak i slim są jeszcze produkowane w Niemczech i mają rozbieralny zbiornik? Cena do 2000 zł.

WLM, czytałem, że z Chin
    a WAQ, WAE, WLO i WLX?

najbardziej mi odpowiada model WAQ 20460PL albo WLO20260PL
  • Poziom 1  
    WAE są montowane w Polsce - generalnie bardzo udana seria. Pełnowymiarowe. Rozbieralny bęben. W rodzinie mamy dwie takie takie pralki: WAE20364PL i WAE24464PL. Od mniej więcej roku. Póki co działają bez zarzutu.
    WLX - slimy. wszystkie produkowane w Niemczech.
    WAA - produkowane w Turcji. Taka wersja ekonomiczna bez rozbieralnego bębna. raczej niska jakość.

Co do pozostałych nie jestem pewien. Z tego co się orientuje wszystkie slimy są produkowane w Niemczech i mają rozbieralne bębny. Pralki o ładowności 7 kg są produkowane w Polsce i Niemczech.
  • Poziom 19  
    ostatecznie zakupiłem model WAQ 20460PL, 55 cm głębokości, taka pośrednia

na opakowaniu jest naklejka Made in Spain, także ani Turcja, ani Chiny, ani Polska, tylko Hiszpania
    zobaczymy jak się będzie sprawować w praniu :)