Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra+ i Orange na jednej antenie.

07 Wrz 2012 18:44 2385 6
  • Poziom 9  
    Witam. Do zainstalowanej już Cyfry+ z konwerterem "Twin" chcę podłączyć telewizję Orange. Z tego co się orientuję, to obie telewizje korzystają z tego samego HotBirda, ale po podłączeniu Orange ekran zawiesza się na komunikacie:

"aktualizacja dekodera
    Trwa aktualizacja...
    Ten etap może trwać kilka minut.
    (...)"

Po bardzo długich minutach dekoder się restartuje i od nowa to samo.

Dekodery:
    Cyfra+ --> Philips PVR HD
    Orange --> Sagemcom UHD88

Nie znam się na tym za bardzo, więc każde podpowiedzi i pomoc w skonfigurowaniu będą mile widziane :]
  • Poziom 35  
    Do poprawnej i prawidłowej pracy obydwu dekoderów potrzebny będzie konwerter quad.
    Jak obecnie wyglądają połączenia konwerter-dekodery?
  • Poziom 9  
    KIEROWCA_VW napisał:
    Jak obecnie wyglądają połączenia konwerter-dekodery?

Od konwertera idzie oddzielny kabel do każdego z dekoderów.

Zrobiłem dziś coś takiego: odłączyłem dekoder Cyfry i zostawiłem podłączony tylko dekoder Orange... teoretycznie powinno chyba działać, ale nadal widnieje ten komunikat?! :|

KIEROWCA_VW napisał:
    Do poprawnej i prawidłowej pracy obydwu dekoderów potrzebny będzie konwerter quad.

Jak rozumiem Quad dlatego, bo jeden dekoder jest HD, tak? Ale jeśli chwilowo mi nie zależy na HD, to nadal jest potrzebny Quad?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Jeżeli jeszcze trwa aktualizacja, to nie jest problem z sygnałem satelitarnym, bo do tego etapu dekoder TP jeszcze nie doszedł. Masz problem z dostępem do internetu, złą konfiguracją liveboxa, albo wadliwy dekoder. Sprawdź podłączenie dekodera do czerwonego portu liveboxa. Quada potrzebujesz wtedy, gdy wykorzystujesz 2 kable do dekodera cyfry. Jeżeli wykorzystujesz jeden, to drugi możesz podłączyć do dekodera TP i wtedy wystarczy Ci twin.
  • Poziom 9  
    andpol 33 napisał:
    Sprawdź podłączenie dekodera do czerwonego portu liveboxa.

Czerwonego? Chodziło Ci pewnie o żółty?
    Cyfra+ i Orange na jednej antenie.

andpol 33 napisał:
    Masz problem z dostępem do internetu, złą konfiguracją liveboxa, albo wadliwy dekoder.

Internet działa jak należy. Odnośnie konfiguracji liveboxa, to ja tam nie zauważyłem żadnych ustawień, które tyczyły by się telewizji. No, a co do wadliwości dekodera, to nigdy nic nie wiadomo (dla przykładu Livebox był już raz wymieniany, bo telefon gubił sygnał. Nowy Livebox miał to samo. Ostatecznie się okazało, że była zrąbana konfiguracja po drugiej stronie - u operatora -_-). Ech znowu się z nimi użerać...
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Żółty to w starym livebox-ie. Wtedy trzeba zmienić konfigurację żółtego portu. Link. Jeżeli masz nowego 2.0 to właśnie nie żółty.Link Krok 4. Musisz patrzyć na dekoder satelitarny a nie IPTV
  • Poziom 9  
    @andpol 33
    Zrobiłem tak jak mówiłeś i działa. Co prawda nie mogę sprawdzić jeszcze chwilowo kanałów, bo mi się kabel w jednym miejscu przełamał i możliwe, że przez to mam brak sygnału od satelity, ale to się da naprawić. W każdym razie instalacja dekodera przebiegła pomyślnie i działa jak należy ;)

A tak na marginesie Orange dało plamę z tą instrukcją podłączenia - powinna być bardziej czytelna i intuicyjna, bo kolor tych gniazd jest kompletnie mylący.