Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

orange - Sagemcom UHD 88 czy mozna podłączyć do modemu przez usb

cyklop1986 07 Wrz 2012 19:28 15189 8
  • #1 07 Wrz 2012 19:28
    cyklop1986
    Poziom 1  

Witam Mam dekoder Sagemcom UHD 88 i modem Livebox 2.0.
    Mój problem polega na tym:
    aby uzyskać autoryzacją na dekoderze potrzebne jest podłączenie do modemu (internetu) ( jak pisze w instrukcji przez kabel Ethernet RJ-45 podłączając oba urządzeni razem) Ja niestety musiał by przewiercić się przez 2 kondygnację żeby to zrobić i interesuje mnie czy do dekodera można podłączyć moduł wi-fi tak żeby nie trzeba było używać kable i było połączenie z modemem.

0 8
  • #2 07 Wrz 2012 20:46
    anmedia
    Poziom 39  

Czy to jest cos takiego? :

Jesli tak, to jak chcesz podlaczyc WiFi. Jedynie co mozesz zrobic to Liveboxa zniejsc obok routera i cala reszte laczyc na WiFi. Lub po srodku drogi router-dekoder zamontowac switch. Bedzie jak znalazl na przyszlosc.
    Chyba ze istnieje mozliwosc dokupienia specjalnego dedykowanego modulu WiFi tak jak np. istnieje specjalny dedykowany dysk HDD.

1
  • #3 07 Wrz 2012 22:24
    ajanek9
    Poziom 28  

Nie wyjaśniłeś zbyt dokładnie o co ci chodzi, ale z tego co zrozumiałem to w innym pomieszczeniu posiadasz liveboxa, a w innym dekoder i nie masz jak połączyć jednego z drugim. Prawdopodobnie chcesz wykorzystać port USB w dekoderze i podłączyć tam kartę sieciową. Port USB w dekoderze przeznaczony do odczytywania filmów, zdjęć oraz muzyki. Próbowałem z filmami, ale zacinało co jakiś czas. Jak na razie dekodery wszelkie aktualizacje oraz uprawnienia do kart ciągną z internetu i wymagają podłączenia kablem.

0
  • #5 23 Wrz 2012 22:06
    ajanek9
    Poziom 28  

Cytat:
    Orange proponuje rozwiązanie z Liveplug

W gniazdkach, w które podłączasz Liveplugi musi być ta sama faza. Zdecydowanie taniej będzie przewiercić i połączyć kablem, ale kwestia wyboru.

0
  • #6 10 Paź 2012 17:32
    mcrsk8
    Poziom 10  

Może troche inny tuner ale eNke podłączyłem accesspointem typu klient i działa. Taki ap łapie wifi Twojego Liveboxa i puszcza go po kablu RJ45. Na allegro ok 100 taki.

0
  • #7 24 Cze 2013 22:00
    janusz160
    Poziom 1  

mam prosbe jak przywrocic ustawienia fabryczne w dekoderze sagemcom uhd88

0
  • #8 24 Cze 2013 22:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

janusz160 napisał:
    jak przywrocic ustawienia fabryczne w dekoderze sagemcom uhd88

O ile dobrze pamiętam, to naciśnij po kolei przyciski : DCD ( niebieski, żółty, niebieski ) tam wybierz opcję Zresetuj i Uruchom ponownie.

0
  • #9 31 Lip 2013 17:32
    PeterXiXiX
    Poziom 8  

access point z trybem client lub range extender (u mnie tl-wa850RE) umozliwa podlaczenie urzadzenia przez WIFI i działa to w praktyce

2