Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

orange - Sagemcom UHD 88 czy mozna podłączyć do modemu przez usb

07 Wrz 2012 19:28 16317 8
  • Poziom 1  
    Witam Mam dekoder Sagemcom UHD 88 i modem Livebox 2.0.
    Mój problem polega na tym:
    aby uzyskać autoryzacją na dekoderze potrzebne jest podłączenie do modemu (internetu) ( jak pisze w instrukcji przez kabel Ethernet RJ-45 podłączając oba urządzeni razem) Ja niestety musiał by przewiercić się przez 2 kondygnację żeby to zrobić i interesuje mnie czy do dekodera można podłączyć moduł wi-fi tak żeby nie trzeba było używać kable i było połączenie z modemem.
  • Poziom 1  
  • Poziom 29  
    Nie wyjaśniłeś zbyt dokładnie o co ci chodzi, ale z tego co zrozumiałem to w innym pomieszczeniu posiadasz liveboxa, a w innym dekoder i nie masz jak połączyć jednego z drugim. Prawdopodobnie chcesz wykorzystać port USB w dekoderze i podłączyć tam kartę sieciową. Port USB w dekoderze przeznaczony do odczytywania filmów, zdjęć oraz muzyki. Próbowałem z filmami, ale zacinało co jakiś czas. Jak na razie dekodery wszelkie aktualizacje oraz uprawnienia do kart ciągną z internetu i wymagają podłączenia kablem.
  • Poziom 29  
    Cytat:
    Orange proponuje rozwiązanie z Liveplug

W gniazdkach, w które podłączasz Liveplugi musi być ta sama faza. Zdecydowanie taniej będzie przewiercić i połączyć kablem, ale kwestia wyboru.
  • Poziom 10  
    Może troche inny tuner ale eNke podłączyłem accesspointem typu klient i działa. Taki ap łapie wifi Twojego Liveboxa i puszcza go po kablu RJ45. Na allegro ok 100 taki.
  • Poziom 1  
    mam prosbe jak przywrocic ustawienia fabryczne w dekoderze sagemcom uhd88
  • Poziom 43  
    janusz160 napisał:
    jak przywrocic ustawienia fabryczne w dekoderze sagemcom uhd88

O ile dobrze pamiętam, to naciśnij po kolei przyciski : DCD ( niebieski, żółty, niebieski ) tam wybierz opcję Zresetuj i Uruchom ponownie.
  • Poziom 8  
    access point z trybem client lub range extender (u mnie tl-wa850RE) umozliwa podlaczenie urzadzenia przez WIFI i działa to w praktyce