Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OTVC GRUNDIG CUC 1822 brak działania

segal1 24 Sty 2005 21:20 1326 3
  • #1 24 Sty 2005 21:20
    segal1
    Poziom 21  

Mam na warsztacie OTVC Grundig CUC1822.Pierwsza usterka była dość prosta tn.był uszkodzony bezpiecznik 2A z pierwotnej strony zasilacza.Przed wymianą bezpiecznika sprawdziłem czy nie ma zwracia ,ale wszystko było ok.Odbiornirk ruszył i wszystko obraz prawidłowy i dzwięk też.Ale następnego włączyłem go i gdy wkładałem antene nastąpiło takie zwarcie ,że aż bezpieczniki główne w warsztacie wywaliło.I teraz odbiornik po włączeniu słychać jak wstaje WN i po sekundzie się wyłancza .Można powiedzieć ,że się zabezpiecza .Po odłączeniu diody prostowniczej od gałazki + 16V w zasilaczu i połaczeniu żarówki w obciążenie gałązki zasilacza od WN zasilacz się włancza.Próbowałem zlokalizować co jest powodem wyłaczania się zasilacza ,ale po kilkudniowej "walce " nie udalo mi się.Jak oszukać tez zasilacz żebym mógł go właczyć i najmierzy usterkę.Proszę o pomoc :(

0 3
  • #2 24 Sty 2005 22:34
    andrzej.ek
    Poziom 20  

Zobacz jak wygląda separacja masy gorącej zasilacza od masy tv. Stare grundigi miały chasis nieizolowane, gniazdo antenowe było separowane od głowicy kondensatorami. W nowszych TV masa gorąca i zimna jest łączona kondensatorem na 1600V i oporem kilkumegowym. Miałem przypadek przebicia takiego kondensatora.

0
  • #3 25 Sty 2005 13:15
    Bocze
    Poziom 10  

Mam już od miesiąca ten sam problem i tak sie zastanawiam czy nie można by, w ramach testu wypiąć sygnału z transoptora OK637, który jast odpowiedzialny za działanie zabezpieczenia z masy za przetwornicą. Tylko nie mam pojęcia czy nie zrobię sobie jeszcze wiekszej szkody bo to mój TV. A tak szczerze mówiąc to wydaje mie się że to poraz drugi wina zamiennika powielacza BG20346423209G czyli HRT404. Nietety nie ma nigdzie do kupienia oryginału a zamiennik to kolejne 60 zeta. Może ktoś takowym dysponuje???

0
  • #4 26 Sty 2005 07:31
    Richi
    Poziom 39  

Oryginał do kupienia jest, za granicą, jedyne 26 Euro netto plus koszty przesyłki, to jakieś 150 PLZ. :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo