Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung gt b3410 delphi - Wyświetlacz gt-b3410

viper01_02 07 Sep 2012 21:02 3414 14
    viper01_02
    Level 9  
    Witam! Mam problem z moim telefonem. Od pewnego czasu zaczął psuć mi się telefon tzn. wyświetlacz. Zaczęły się zmieniać kolory na wyświetlaczu. Pytałem się w serwisie co się stało, to powiedzieli mi że psuje się taśma lcd. Wczoraj już mi do reszty siadła(najprawdopodobniej). Chciałbym się dowiedzieć czy trzeba będzie zmieniać tą taśmę czy może poszedł wyświetlacz. Telefon jest już po gwarancji. Może ta taśma jest zawilgocona, bo prawie na okrągło miałem go w kieszeni.

Ps. Jestem nowym użytkownikiem jakby coś źle było to proszę mnie poprawić. I jeszcze jedno jak stawić zdjęcie? Thx za odpowiedz :D
    piachu1994
    Level 38  
    Tasma tylko do wymiany.
    mundek223
    Level 29  
    Taśma do wymiany jak przedmówca pisał.
    viper01_02
    Level 9  
    Załączam zdjęcie (przepraszam z góry za jakość tego zdjęcia, lepszego sprzętu nie mam).
    Samsung gt b3410 delphi - Wyświetlacz gt-b3410

Dodano po 7 [minuty]:

A wiecie może ile taka taśma tylko z tych lepszych lub oryginalna kosztuje?
    qs300
    Level 32  
    Ja kupowałem jakieś 8-9 miesięcy temu na alledrogo i dałem ok. 40zł z przesyłką (były tańsze, ale wolałem dołożyć pare złotych i mieć spokój).
    Używałem go potem jeszcze jakieś 3-4 miesiące i wszystko było OK.
    viper01_02
    Level 9  
    @qs300 a to był zamiennik czy oryginał?
    qs300
    Level 32  
    viper01_02 wrote:
    @qs300 a to był zamiennik czy oryginał?

Zamiennik, ale HQ, sama taśma kosztowała ok. 30zł, a najtańsze zamienniki były po ok.15zł, ale do swojego taką za ok. 20zł (HQ, bez przesyłki) spokojnie możesz brać.
    viper01_02
    Level 9  
    @qs300 no troszku za późno bo go oddałem do serwisu :D
    viper01_02
    Level 9  
    Wczoraj odebrałem telefon z serwisu. Wyświetlacz już wyświetla ale jeszcze mam problem.Dołączam zdjęcie. Pomożecie jescze?Samsung gt b3410 delphi - Wyświetlacz gt-b3410

Przepraszam za jakość :D zdjęcia
    tele_sim
    Level 33  
    Kolego opisz problem bo na tych zdjęciach to nie za bardzo widać. Mi to wyglada jakby aparat się załączył ale nie czarne tło, tak? Jeśli tak sam aparat do podmiany.
    viper01_02
    Level 9  
    Taki sam efekt jest na każdym obrazie lub tapecie. Kiedy ekran podmoknie pojawiają się zielone paski na ekranie. Pokazałem na aparacie bo na nim najlepiej widać. Jak go odbierałem wczoraj to spytałem się faceta czym to może być, powiedział że to wyświetlaczem. Lekko się kolory zmieniają np. z białego na jasno-różowy itd. Czy może to być filterkami?

Dodano po 3 [minuty]:

A mógłby pasować zamiennik wyświetlacza LCD HQ za 20 zł?
    tele_sim
    Level 33  
    Witam, albo zła taśma albo lcd. Ten za 20zł też bedzie swiecił ale potrafią różnie wariować np przy włączonym aparacie może źle rozróżniać rzeczywiste kolory...
    viper01_02
    Level 9  
    tele_sim wrote:
    Witam, albo zła taśma albo lcd. Ten za 20zł też bedzie swiecił ale potrafią różnie wariować np przy włączonym aparacie może źle rozróżniać rzeczywiste kolory...

Witam! Chciałbym przypomnieć że taśmę wymieniłem na oryginalną. Telefon odebrałem w tamtym tygodniu :D
    viper01_02
    Level 9  
    Witam jeszcze raz. Przepraszam że mnie nie było taki czas. Temat uważam za zamknięty. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi