Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault laguna 1.8 '97 - falujące obroty

08 Sep 2012 08:45 6543 8
  • Level 8  
    witam.mam problem z laguną z roku 97,silnik 1,8,ośmiozaworowy.mianowicie gdy jest zimny silnik,po wyrzuceniu na luz spadają obroty i gaśnie.zarówno na gazie jak i na bęzynie.gdy silnik jest ciepł faluje obrotami.wymieniłem czujnik temperatury powietrza dolotowego,wyczyściłem przepustnice i wymieniłem świece,ale jest bez zmiany.co z tym zrobić?za wszystkie odpowiedzin dziękuje.

A kolegę nie obowiązuje poprawna pisownia, wielkie litery, itp.? Proszę to natychmiast poprawić!
    [Z]
  • Level 17  
    Więc na początek do sprawdzenia krokowiec. Potem regulacja zaworów i sprawdzenie naciągu paska rozrządu.

Moderated By zeimp:

I tym wpisem wygrałeś "urlop" od forum, a to wszystko po to, żebyś zgromadził trochę wiedzy przed następnymi wpisami z głupimi poradami!

Regulamin
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• Level 13  
    Popieram,zacznij od silniczka krokowego,wymyj,wyczyść,potem reset kompa,i bez dodawania gazu zostaw na wolnych obrotach do pierwszego załączenia wentylatora.

Moderated By zeimp:

Jasne! Kolejna bzdurna porada, więc również otrzymujesz "urlop" od forum, na doszkolenie się...

Regulamin
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• User removed account  
  • Level 16  
    W sterowniku silnika są jakieś błedy?

Wypadało by sprawdzić sondę lambda na początek jeśli się nie myle.
  • Level 8  
    Do tego wszystkiego dodam ,ze wzrosło spalanie z 10l/100km do 15l/100km.Czy moze być to problem z zaworami?
  • Level 24  
    Swiecą się jakieś lampki wskazujące na usterkę? Była robiona diagnostyka silnika komputerem ? Problem jest prawdopodobnie w rozregulowanej instalacji LPG i komputer benzynowy głupieje. Sciągnij klemę na 1 min, a później pojezdzij tylko na benz. Później jak ostygnie auto zobacz czy objaw nadal występuje ale na PB. Jak nie to gaz do regulacji.
  • Level 8  
    Po wyrzuceniu na luz zapala się zółta lampka z błyskawicą i serw.Byłem na regulacji gazu i wszystko jest ok.auto tez było podłączone pod komputer i wszystkie błędy zostały skasowane.Dodam jeszcze,ze jak jest zimny silnik to na czwartym biegu nie może się rozpędzić,a później śmiga normalnie.A czy taka regulacja zaworów jest skomplikowana i droga?

Moderated By ociz:

Kontrola/regulacja luzów zaworowych jest konieczna i robi się to regularnie a nie czeka aż silnik popłynie.

• User removed account