Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LaserJet 5 Puszcza co drugą czystą kartkę.

Mikolaj_pl 24 Sty 2005 21:52 1448 19
  • #1 24 Sty 2005 21:52
    Mikolaj_pl
    Poziom 16  

Witam

Zacząłem się bawić w ustawieniach sterowników do tej drukarki no i drukarka zaczęła drukować jedną stronę z tekstem a drugą czystą następnie znowu z tekstem a następnie czystą.

1 strona
    pusta
    2 strona
    pusta
    3 strona
    pusta

Teraz mam pytanie co przestawiłem ? i jak ustawić aby znowu dobrze drukowała ?

Sam próbowałem sprawę naprawić ale jak widać po poście nie wyszło. Ponowne zainstalowanie sterowników też nie pomogło.

Pozdrawiam

0 19
  • #2 24 Sty 2005 22:44
    szymorut
    Poziom 15  

witam u mnie to jest zrobione tak trzeba wejsc w moj komputer drukarki wlasciwosci i w zakladke ogolne jest ustawienie strona rozdzielajaca musisz tam po prostu zaznaczyc brak

0
  • #3 24 Sty 2005 23:12
    Mikolaj_pl
    Poziom 16  

szymorut napisał:
    ... w zakladke ogolne jest ustawienie strona ozdzielajaca musisz tam po prostu zaznaczyc brak

Zapytam wprost gdzie. ? :)

szymorut jaki masz system i skąd bierzesz sterowniki ?

Pod innym systemem wszystko działa ok. Wiem bo sprawdzałem.

Pozdrawiam

0
  • #4 26 Sty 2005 16:26
    a_pawel
    Poziom 27  

A nie prościej zainstalować ponownie drukarkę, usuwając wcześniej stare sterowniki ???
    pozdrawiam

0
  • #5 27 Sty 2005 07:02
    marek216

Poziom 43  
  • #6 27 Sty 2005 18:56
    Mikolaj_pl
    Poziom 16  

Witam

Dla jeszcze nie wtajemniczonych:

Mikolaj_pl napisał:
    Ponowne zainstalowanie sterowników też nie pomogło.

Ten cytat można bez trudu znaleźć w pierwszym moim poście. Dlaczego a_pawel-e dalej mi polecasz nowe sterowniki ?. A Ciebie marek216 to już w ogóle nie rozumiem. Napisałem przecież że nie ma u mnie tej opcji, nawet jpg-a wkleiłem.

Jak wiesz gdzie jest ten „ptaszek” to mi wytłumacz jpg powinien wyjaśnić. Po Twojej pewności wypowiedzi dedukuję że sterowniki do tej drukarki z tą opcją wdziałeś więc proszę Cię o przesłanie. Nie zapomnij napisać do jakiego systemu one się nadają.

Pozdrawiam

0
  • #7 27 Sty 2005 19:16
    helll
    Poziom 15  

trzeba by popytac kto ma pełne sterowniki do tej drukarki , albo z strony producenta

a pozatym jaki masz sytem

0
  • #8 27 Sty 2005 20:14
    a_pawel
    Poziom 27  

Mój błąd, nie doczytałem twojego posta do końca, jeszcze raz przepraszam.
    Nie wydaje mi się aby szymorut miał rację ze stroną rozdzielającą. Jest takie coś, ale działa to jako separator między dokumentami, a nie w jego obrębie.
    Mikolaj napisz pod jakim systemem działa OK, a pod jakim drukuje puste strony. Może pomorze inna wersja sterownika, a może cold reset - sam już nie wiem.....
    Pozdrawiam

0
  • #9 27 Sty 2005 21:11
    pulkownik
    Poziom 14  

Ja miałem podobny przypadek z Kopiarką wyposarzoną w drukarke. Walczyliśmy z tym długo i na róznych systemach a okazało się że to stare pliki sterowniki sa temu winne. Druga sprawa, to czy tak się dzieje przy drukowaniu tylko z Worda, czy tez z innych programów? Może ustawienia Worda sa pomieszane.

Pozdrawiam

0
  • #10 27 Sty 2005 23:32
    Mikolaj_pl
    Poziom 16  

Forumowiczu a_pawel, mam system Win 2003 na którym dzieją się te szopki. Jednakże wcześniej na nim takich rzeczy nie było, gdzieś przez 3 dni było dobrze. Normalna praca skończyła się po moim gruntownym grzebaniem i przestawianiem wszystkiego w sterownikach. Gdy się już dowiedziałem że coś popsułem to te usunąłem i zainstalowałem następne no i nic dalej przekłada dokumenty białymi kartkami. Także już próbowałem instalować sterowniki ze strony hp i też nic, przekłada dalej. Czy jakieś ustawienia drukarki zostają w rejestrze ?.

Na 2000 jak dotąd jest dobrze.

Forumowiczu pulkownik drukowałem również w Paintcie i w orkadzie ten sam efekt.

Pozdrawiam

0
  • #11 28 Sty 2005 09:56
    helll
    Poziom 15  

czy masz opcje w

własciwości drukarki

przycisk preferencje drukowania

i przycisk zaawansowane

jezeli masz - tam sa widoczne wszystkie ustawienia i mozliwosci zmiany

0
  • #12 28 Sty 2005 14:36
    Mikolaj_pl
    Poziom 16  

Witam

Ja mam tak ja na jpg-u, czyli skąpo i bez możliwości ustawienia „czy ma być przekładaniec z białych kartek czy nie”

Pozdrawiam

0
  • #13 28 Sty 2005 17:29
    a_pawel
    Poziom 27  

Powtarzam abyś zmienił sterownik na inną wersję (starszą, nowszą, nieważne, byle inną) i powinno pomóc.
    Pozdrawiam

0
  • #14 28 Sty 2005 19:23
    Mikolaj_pl
    Poziom 16  

Zmieniałem stery ze standardowych wina na stery ze strony hp i na odwrót.
    A ze starszymi sterami to będzie problem bo nie mam skąd wziąć.
    Na nowsze to będę musiał poczekać pewnie z pół roku „tak drukarka” więc będę musiał zainstalować nowy system i już.
    Jak ktoś ma starsze stery LJ5 do XP to proszę pisać jakoś się dogadamy poczta lub ftp.

Pozdrawiam

0
  • #15 28 Sty 2005 19:37
    pawelzet
    Poziom 21  

A w jaki sposób odinstalowałeś drukarkę? Czy deinstalatorem czy po prostu skasowałeś ją w Start - Ustawienia - drukarki? Jeśli zrobiłeś to tym drugim sposobem to pewne śmieci jeszcze pozostały i ponowna instalacja tej samej drukarki może nie mieć wpływu na zmianę właściwości.

0
  • #16 29 Sty 2005 01:50
    Mikolaj_pl
    Poziom 16  

Witam

Zapewne odinstalowałem w ten prosty sposób, jak mam odinstalować w ten dobry ?. Bo chyba sobie nie poradzę. Pewnie dlatego że to 1 drukarka jaką miałem.

Pozdrawiam

0
  • #18 11 Lut 2005 17:04
    Mikolaj_pl
    Poziom 16  

Zainstalowałem nowy system i wszystko działa jak należy.

Pozdrawiam

0
  • #19 11 Lut 2005 20:01
    a_pawel
    Poziom 27  

Czyli prawdą było to, że po starych sterownikach pozostawały śmieci, które z kolei bruździły w nowych i nadpisywały pewne ustawienia.

0
  • #20 11 Lut 2005 21:35
    Mikolaj_pl
    Poziom 16  

Tylko nie rozumiem dlaczego ale po zainstalowaniu nowych sterowników wszystkie ustawienia się resetowały (oprócz tej). Tak wracając do tego problemu.

Wydaje mi się po każdej instalacji powinien zostawić te śmieci i je nadpisać.

Pozdrawiam

0