Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Vel Satis - Zakup Kontrolowany-w którym odcinku ?

mlody1198 08 Wrz 2012 11:23 4158 11
  • #1 08 Wrz 2012 11:23
    mlody1198
    Poziom 9  

Witam ! Zastanawiam się nad zakupem renault vel satis. Wyczytałem że pojawił się on w którymś odcinku zakupu kontrolowanego na tvn turbo lecz nie wiem w którym. Może ktoś z was wie w której serii i w którym odcinku pojawił się owy egzemplarz ? Byłbym bardzo wdzięczny ! Pozdrawiam !

0 11
  • #2 08 Wrz 2012 12:01
    cezars65
    Poziom 24  

Hmmm...Zastanawiam się na co Ci taki wynalazek....Akurat Renault na tym modelu zaliczył sromotna porażkę....Nie wiele sprzedano egzemplarzy tego modelu w Polskiej sieci dealerskiej reno....W przypadku jakiejś awarii to nie licz na pomoc ASO....Boją sie go jak ognia ....Z dostępnością części słabo....nawet na rynku wtórnym....Ponieważ nad gustami się nie dyskutuje....ale stylistyka to mi przypomina jak by ktoś kopnął psa w tyłek...No ale to do Ciebie należy wybór....No ale jak tak bardzo lubisz reno i kłopoty z tym związane to może bym polecił Lagunę 2 z silnikiem 1.9Dci , to zawsze łatwiej da się naprawić , większa dostępność części...

0
  • #3 08 Wrz 2012 12:05
    mlody1198
    Poziom 9  

Wiele się naczytałem na temat awaryjności tych aut lecz chcę zakupić Autko po lifcie z silnikiem 2.0 dci. Najlepszy do tego modelu ! W tej chwili jeżdże laguną II 1.9 DcI i też niby taka awaryjna i że królowa lawet a przykrej niespodzianki nie miałem z nią ani razu ! Chciałem obejrzeć odcinek z tym Velkiem i posłuchać co Kornacki na jego temat ciekawego powie :) Pzdr !

0
  • #4 10 Wrz 2012 23:36
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

cezars65 napisał:
    Akurat Renault na tym modelu zaliczył sromotna porażkę....Nie wiele sprzedano egzemplarzy tego modelu w Polskiej sieci dealerskiej reno

Bo cena nie ta.

cezars65 napisał:
    Z dostępnością części słabo....nawet na rynku wtórnym

A to niby dlaczego? Zawieszenie przód i silniki z laguny II, parę innych rzeczy też z laguny.

mlody1198 napisał:
    lecz chcę zakupić Autko po lifcie z silnikiem 2.0 dci.

I to jest dobre posunięcie. Jeśli silnik 175 koni to będzie z filtrem cząstek stałych, którego się nie bój i nie słuchaj opowiadaczy jaki to FAP jest zły. Wymieniaj zalecany olej co 15 tysięcy a będzie wsio dobrze.

Zawieszenie przód z laguny II więc masz pewnie obcykane to ;) Z tyłu drążki stabilizatora i wahacze leciały i nic poza tym.

W tym wydaniu mało awaryjne auto.

0
  • #5 11 Wrz 2012 07:07
    mlody1198
    Poziom 9  

No i wlasnie ! Nie boje sie awaryjnosci bo kazdy samochod na swoj sposob jest awaryjny. Dzieki za opinie i rady pzdr !

0
  • #6 15 Wrz 2012 21:59
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Bardzo luksusowy samochód, ale problemy z silnikami diesla, przegrzewanie, za małe miski olejowe itp. Relatywnie udany silnik to 2,0 T w benzynie, albo rewelacyjny silnik nissana 3,5, ale w tej wersji 99% se słabym ( awaryjnym) francuskim automatem.
    Realnie - odpuść sobie to auto, choć cena i luksus kusi. Poza tym to bardzo wygodny i bezpieczny wóz, tylko trzeba znaleźć kumatego mechanika nie bojącego sie słowa renault, bo to auto wymaga fachowej wiedzy, a jeśli ktos ma sie uczyć na twoim samochodzie i za Twoja kasę- zrezygnuj.

0
  • #7 16 Wrz 2012 12:05
    lukskyy
    Poziom 9  

cezars65 napisał:
    No ale jak tak bardzo lubisz reno i kłopoty z tym związane

Nie słuchaj forumowych mitów kolegów którzy nigdy Renault nie jeździli. Ja zakupiłem Scenica II z silnikiem 1,9 dCi i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli dba się o samochód i leje dobrą wache, to mechanicznie nie może się nic stać. Wymieniać olej w rozsąnych granicach, lać diesla np. na Orlenie i samochód sprawuje się bardzo dobrze. Ostatnio zrobiłem 3,5 tyś trasę na bałkany - autostradą 1000km cały czas 150-160 i nawet nie zajęczał, a spalanie średnie 6L z włączoną klimą, 3 osobami na pokładzie i pełnym bagażnikiem. Fakt - trzeba trafić na dobry egzemplarz w przypadku każego Renault czy to laguny czy scenica. Mi się udało - miałem pełną książkę serwisową, którą potwierdziłem u dealera Renault. Jeżeli trafisz na zadbany egzemplarz Laguny, będziesz jeździł nią bardzo długo, a kwestia zawieszenia - no cóż, jakie mamy drogi takie mamy ;)

0
  • #8 16 Wrz 2012 14:27
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

lukskyy napisał:
    Nie słuchaj forumowych mitów kolegów którzy nigdy Renault nie jeździli.

A za chwile piszesz:
    lukskyy napisał:
    Fakt - trzeba trafić na dobry egzemplarz w przypadku każego Renault czy to laguny czy scenica.
    .
    Ja wolę kupować w miarę udane i nie popularne auta i wtedy trzeba "trafić" , żeby sie psuł.

0
  • #9 16 Wrz 2012 15:03
    lukskyy
    Poziom 9  

Nie wiem co tutaj przywołujesz, awaryjność Renault nie wynika moim zdaniem z wad "wrodzonych" fabrycznych (może nie wszystkich, bo np. w przypadku mis olejowych nikt sobie sam mniejszej nie założył), ale z prawidłowego użytkowania samochodu. Jak myślisz? Jeżeli kupiłem samochód od gościa, który nie wymieniał wcale oleju lub co 50 tyś, a od gościa co wymieniał co 15 to którym dłużej pojeżdżę? to tylko taki przykład, może mało trafny, ale na takiej zasadzie to działa.

andrzej lukaszewicz napisał:

Ja wolę kupować w miarę udane i nie popularne auta i wtedy trzeba "trafić" , żeby sie psuł.

Np. co :)?

0
  • #10 16 Wrz 2012 18:03
    Przemo9826

lukskyy napisał:
    a kwestia zawieszenia - no cóż, jakie mamy drogi takie mamy

To nie drogi, zawieszenie jest tam kiepskie. Robiłem już laguny III, megany III z przebiegiem pod 150 tysięcy, a zawieszenie fabryczne, w "dwójkach" było to niemożliwe.

Relatywnie udany silnik to 2,0 T w benzynie

Zgadza się, w poliftowych wychodziły też 2.0 DCI również udane.

Faktem jest że automaty i silniki 3.0 DCI omijać szerokim łukiem.

0
  • #11 16 Wrz 2012 21:33
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

lukskyy napisał:

Np. co :)?

Dokładnego odpowiednika velsatisa trudno by znaleźć, ni to hatchback, ni to mini suv. Określ swoje predyspozycje, to ja podam Ci moje typy, a inni swoje...

0
  • #12 16 Wrz 2012 21:36
    Przemo9826

Temat zbacza w zupełnie innym kierunku.

Zamykam.

0