Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nietypowe zastosowanie wyłącznika czasowego.

08 Wrz 2012 11:43 1590 5
  • Poziom 8  
    Witam. Znalazłem w internecie taki o to automatyczny wyłącznik czasowy
    (Link) .
    Jest mi on bradzo potrzebny ponieważ konstruuje zdalnie sterowany samochód. Mam zdalne sterowanie
    (Link)
    które niezabardzo pasuje do tego projektu, ponieważ mogę używać tylko jednego kanału na raz. A chciałbym żeby samochód jechał do przodu i w tej samej chwili mógł skręcać. Czy za pomocą tego wyłacznika/włącznika (który po naciśnięciu przycisku włącza oświetlenie ,następne przyciśnięcie – wyłącza) przerobionego na zasilanie 12v z 220v można zrobić tak żeby w tym zdalnym sterowaniu byłaby możliwośc używać dwóch kanałów? Za jakiekolwiek błedy w tym poście przepraszam.:)
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 25  
    Czytam tego posta już z piąty raz i zastanawiam się co ma włącznik/wyłącznik czasowy do możliwości zdalnego układu starowania, który może maksymalnie obsłużyć jeden kanał? Skoro może obsłużyć tylko jeden kanał na raz.... to się tego nie przeskoczy i tyle. Zawsze mógłbyś skorzystać z dwóch takich układów (oddzielnie do sterowania przód/tył oraz prawo/lewo)
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 8  
    Można to zrobić tylko trzeba zrozumieć to. A do tego pisało to w instrukcji odbiornika. o to cytat " Zestaw fabrycznie działa w trybie chwilowym czyli: naciskamy przycisk w pilocie i w tym momencie przekaźnik w odbiorniku jest załączany i trzymany dopóki nie puścimy przycisku pilota. Oczywiście we własnym zakresie można to zmienić dodając na wyjściu np obwód czasowy czy przerzutnik włącz/wyłącz."
  • Poziom 23  
    Radziłbym Ci poszukać innego modułu zdalnego sterowania- ten nie za bardzo nadaje się do samochodzików i tego typu pojazdów. Ewentualnie zawsze można wymontować bebechy z gotowej zabawki.
  • Poziom 8  
    Tak jak pisałem -nie pasuje. Ale niestety juz je mam i dałem nie małą sumkę.

Naciskam raz przycisk samochód jedzie do przodu-naciskam drugi raz samochód zatrzymuje się. O to mi chodzi. Myślę ,że jak samochód bedzie jechał do np. przodu to ja w tym czasie będę mógł nacisnąć inny przycisk który pozwoli na skręcenie kół np. w prawo.