Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Shuttle Av41p - Reanimacja biosu av41p

08 Wrz 2012 16:26 1644 11
  • Poziom 9  
    Witam ostatnio bawiłem się biosem i podmieniłem bios z płyty PC Chips M922LU (nie zauważyłem różnicy potem z ecs p4vxasd2+ v5.x (w końcu everest dobrze identyfikował chipset) wszystko ok ale potem odważyłem się wgrać bios z płyty shuttle av42 (ten sam chip set) w której jest bios award a ja miałem ami no i teraz pc nie wstaje nawet dioda power się nie świeci no i teraz pytanko do was mędrcy da się go jakoś uratować , bo wiem że są sposoby na flashownie awaryjne ale co z tego jak mam teraz award a potrzebuje wgrać ami ale i tak spróbuje może awdflash umie wgrywć .rom ?. mam jeszcze jeden pomysł bo mam jeszcze jednego starego kompa i w nim kostka biosu wygląda podobnie i czy dało by radę uruchomić program do flashowania na tym drugim kompie i w tym momencie podmienić kostkę biosu zaprogramować i znów zamienić czy to niewykonalne czy bios jest przez cały czas w użytku? załączam zdjęcia tych kostek z góry dzięki za pomoc. Shuttle Av41p - Reanimacja biosu av41p Shuttle Av41p - Reanimacja biosu av41p
  • Poziom 36  
    Czeka cię niestety wizyta z biosem w serwisie. Bios musi być wgrany w takiej sytuacji programatorem.
  • Poziom 9  
    Czyli ta kombinacja z drugą kostką nie da rady?
  • Poziom 36  
    Jesli masz identyczną płytę, z identycznym biosem, to może się dać.
  • Poziom 9  
    AV41P ma kostkę Winbond w49f002u-12b, a ta druga płyta K7VZA ma kostkę a290021t-70 (w uniflash a29002(1)t-5v). Czy da radę zrobić hotswamp kostki z av41p do k7vza zaprogramować i znów zamienić?
  • Poziom 9  
    raczej nie pójdzie to inny chipset jest no chyba że masz jakiś pomysł.
  • Poziom 36  
    Co do pomysłu to raczej marny pomysł. Spróbować możesz, ale na 98 % Ci się nie uda.
  • Poziom 9  
    Jestem wybrańcem, udało się ! XD
  • Spec od komputerów
    Napisz co zrobiłeś. Niech inni mają pożytek z tego posta.
    Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Plyty nie musza byc identyczne, wazne zeby napiecie programowania sie zgadzalo tak jak to mialo miejsce w przypadku autora.

Wystarczy uruchomic komputer na ktorym bedziemy programowac, poczekac az sie uruchomi do konca, wyciagnac kosc biosu, zamontowac swoja i zaprogramowac.
  • Poziom 9  
    Szczerze, to nawet nie chciało mi się sprawdzać napięcia programowania - wolałem po prostu spróbować. Nagrałem nawet filmik całego procesu, ale teraz się wstydzę go pokazać no i jeszcze muszę go zmontować jeżeli już. Dlaczego teraz specowie się wypowiadają, jak już po ptokach? XD No i dzięki za pomoc.

Dodano:

Zamieszczam podpowiedź, jak by ktoś nie wydedukował jak problem rozwiązano.
    Jest to metoda hotswap, płyty główne muszą być takie same lub bardzo podobne (jak bardzo podobne tego nie wiem, mi się udało)
    1.Tworzysz np. dyskietkę botowalną z programikiem do aktualizacji bios'u i nowym biosem
    2.uruchamiasz zapasową płytę główną
    3. boot'ujesz programik do aktulaizacji bios'a, w moim wypadku poprzez ms-dos z dyskietki
    4.gdy programik będzie gotowy do pracy (ja przygotowałem programik tak, żeby po wciśnięciu zatwierdź nastąpiło flashowanie)
    5.podmień (hotswap) kostkę biosu na źle zaprogramowaną
    6.zatwierdź flashowanie
    7.JEŻELI się udało wyłącz komputer i zamień kości z powrotem
    8.po tej operacji powinno działać
    Uwaga jest to sposób w jaki ja rozwiązałem swój problem z danym sprzętem, nie biorę odpowiedzialności za ewentualne szkody! podobieństwo płyt i kości biosu musisz ocenić sam.

Płyty na których się udało to:
    Shuttle Av41p (niesprawna)
    ECS Elitegroup k7vza (zapasowa).
    Shuttle Av41p - Reanimacja biosu av41p