Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

silniki do 30ccm w czym są?

DooOmino12 08 Sep 2012 21:49 2559 18
    DooOmino12
    Level 22  
    W jakich produktach zostały takie silniki zastosowane? Najlepiej jak był by to silnik o jak najmniejszej pojemnosci.
    vodiczka
    Level 43  
    Silniki modelarskie, wpisz w google i do wyboru do koloru 1-30 ccm.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Silniki w kosach spalinowych. Czasem w jakiś zabawkach typu hulajnoga, minibike... Modelarskie silniki tej pojemności występują, ale są raczej bardzo drogie i wymagają specjalnego paliwa.
    vodiczka
    Level 43  
    Błażej wrote:
    Modelarskie silniki tej pojemności występują, ale są raczej bardzo drogie i wymagają specjalnego paliwa.

Benzynowe 15-26 ccm, o mniejszej pojemnosci na metanol z eterem. Co do cen masz rację ale nie wiemy czy kolega pyta o zastosowanie czy chce coś wymontować na złomie i nie wie z czego :D
    User removed account
    User removed account  
    DooOmino12
    Level 22  
    Ten temat nic nie ma do mojego poprzedniego.

Ktoś tu powiedział żeby sobie kupić silnik modelarski a ja odpowiadam, że czegoś takiego nie potrzebuje z takie względu, że jest drogie jego utrzymanie jak i kupienie.

minibike to ~50ccm

to że w kosach jest to wiem ale w czym jeszcze żebym mógł taki silnik za małą kwotę wyrwać, może ktoś z was ma?

fajnie by było mieć silnik z tego
    http://agrotech.home.pl/Husqvarna_T425_pilark...zna_129KM_MOZLIWOSC_NEGOCJACJI_CENY_-310.html

ale prosze 1200 zł za to nie dam..
    vodiczka
    Level 43  
    DooOmino12 wrote:
    Ktoś tu powiedział żeby sobie kupić silnik modelarski a ja odpowiadam, że czegoś takiego nie potrzebuje z takie względu, że jest drogie jego utrzymanie jak i kupienie.

Gdybyś napisał do czego potrzebujesz łatwiej byłoby podpowiedzieć. Jeżeli 300PLN za spalinową kosę za dużo to szukaj na złomie ale mocno przechodzonym silnikiem długo się nie nacieszysz. Husqvarna to górna półka i za pół darmo nie kupisz.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To chodź po złomowiskach. Sam mam jedno takie, gdzie regularnie leżą stare kosiarki, piły, kosy... Pewnie coś z tych silników dałoby się odzyskać.
    Ile jesteś w stanie zapłacić za taki silnik? Tylko bądź poważny.
    Tommy82
    Level 41  
    DooOmino12
    W poprzednim wątku pisałeś :

"Jest jeden problem, silniki modelarskie to ja już mam.."

a tu piszesz
    "Ktoś tu powiedział żeby sobie kupić silnik modelarski a ja odpowiadam, że czegoś takiego nie potrzebuje z takie względu, że jest drogie jego utrzymanie jak i kupienie."

No to jednak trochę się "plączesz w zeznaniach".
    DooOmino12
    Level 22  
    Tommy82
    To zauważ co dokładnie napisałem
    " że jest DROGIE jego utrzymanie jak i KUPIENIE"
    To skąd niby wiedział bym, że jest DROGIE jego utrzymanie? Mam silnik modelarski na paliwo samozapłonowe tego paliwa nie można prawie nigdzie zakupić więc muszę je robić sam i jak wcześniej napisałem jest to DROGIE utrzymanie dlatego też chcę jakiś silnik z kosiarki nabyć .

Błażej.
    Po prze po pobliskich złomowiskach i dam znać.
    dzielik
    Level 16  
    Na znanym portalu aukcyjnym możesz nabyć silniki spalinowe od podkaszarek 25cm od ok 160zł. Ale co to jest i ile pochodzi kto to wie:)
    EltraATS
    User under supervision
    Tak. Również je widzę ;)
    bestboy21
    Level 39  
    Poczekaj 10 lat, chińskie skutery będą na złomach po 10gr za kilogram :lol: .
    Ostatnio przeglądałem oferty rynkowe, zadbana motorynka jest warta więcej jak taki używany skuter , jeszcze chwila i na złomie będzie można sobie znaleźć... za 99zł kompletny ;)
    DooOmino12
    Level 22  
    Besboy21
    2 lata temu kuzyn kupił skuter na złomie za chyba 30euro ( oczywiście za granicą nie wiem tylko w jakim kraju :E ) To co w nim zrobił to wymienił sprzęgło i jeździ nim do dziś ;-)

Wracając do silnika to porozglądam się tylko aktualnie zdrowie nie pomaga oraz finanse..
    Ture11
    Level 37  
    Do szukania silników spalinowych od pił, podkaszarek polecam giełdę w Słomczynie - bardzo dużo takiego towaru, jednak trzeba mieć trochę pojęcia by dobrze kupić. Często można kupić silnik od piły w częściach za przysłowiowe "piwo" (takie większe, ok 20zł ;-) ).
    Poszukaj także na złomowiskach, najlepiej prywatnych - raz kupiłem silnik od ruskiej "drużby" za 15zł, innym razem cały sprawny silnik Hondy 5.5HP (agregat) za 36zł ( liczone po 2zł za kilogram ;-) ).

Coś mi mówi, że kolega chce sobie zrobić latarkę spalinową?
    DooOmino12
    Level 22  
    Ture11 wrote:
    Do szukania silników spalinowych od pił, podkaszarek polecam giełdę w Słomczynie - bardzo dużo takiego towaru, jednak trzeba mieć trochę pojęcia by dobrze kupić. Często można kupić silnik od piły w częściach za przysłowiowe "piwo" (takie większe, ok 20zł ;-) ).
    Poszukaj także na złomowiskach, najlepiej prywatnych - raz kupiłem silnik od ruskiej "drużby" za 15zł, innym razem cały sprawny silnik Hondy 5.5HP (agregat) za 36zł ( liczone po 2zł za kilogram ;-) ).

Coś mi mówi, że kolega chce sobie zrobić latarkę spalinową?

Można tak powiedzieć, że "latarkę" ;)

O właśnie na giełdę można by popatrzeć dla mnie najlepiej w Rzeszowie tylko do Rzeszowa mam 80km.
    cirrostrato
    Level 37  
    .sk wrote:
    Kup sobie chińską kosę spalinową. Za 300PLN już da się kupić :D
    W sklepie JULA 229zł nówka.