Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate Momentus 5400.6 ST9250315AS - proszę o ocenę stanu dysku z GSmartControl

09 Wrz 2012 00:06 1542 3
  • Poziom 8  
    Witam, proszę o ocenę stanu dysku. Test został wykonany na Ubuntu 12.04 live programem GSmartContr.
    Dysk przeleżał w szafie od ostatniego użytkowania jakieś 6 miesięcy. Generalnie był mało używany. Obecnie został podłączony do komputera stacjonarnego, gdzie ma być użytkowany zamiast dysku 3,5 cala. Nie pamiętam jak sprawował się wcześniej, lecz było coś nie tak. Obecnie jest na nim jakiś Windows ale coś nie wstaje... Na razie nie próbowałem stawiać nowego systemu.W biosie dysk jest widoczny.
    Uwaga to nie jest ten sam dysk, który opisywałem w moim wcześniejszych poście z roku 2011. Lecz i w tym gwarancja będzie się zaraz kończyła, i chyba trzeba by go oddać póki można.
    Poniżej wynik testu programu GSmartControl

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Uwaga: Te dyski które przedstawiam na forum nie są na sprzedaż, montuję różne takie przechodzone, czasami nowe części znajomym w ich komputerach. Lubię taką grzebaninę a i ludzie się cieszą z zaoszczędzonych czasami paru dobrych złotych. Jakoś teraz mam wysyp z dyskami. W kolejce mam jeszcze dwa do oceny. Tak więc proszę o cierpliwość.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Jeśli możesz to skorzystaj z gnome-disk-utility, raporty o niebo przystępniejsze.
  • Poziom 8  
    poprawię się...
  • Poziom 43  
    Bez znaczenia z czego SMART będzie.
    HDD nadaje się na wymianę gwarancyjną, zrób RMA na stronie Seagate i odsyłaj.